سایه بان پارکینگ حیاط

طراحی، ساخت و اجرای سایه بان پارکینگ حیاط

تاثیر سازه های پارچه ای کششی بر یک رهگذر، ناگهانی، عمیق و جذب کننده است. او توسط فرم های تماشایی و جالب توجه آنها چنان هیجان زده می شود که اغلب قادر به وصف آن نیست. سازه ای در معماری دوران ماندگار می شود که علاوه بر کاربری بالا جذابیت بصری داشته باشد. سازه های پارچه ای سبک در ابتدا برای سقف و پوشش ورزشگاه ها استفاده شدند و البته با علاقه مند شدن عموم مردم به این سازه ها وارد بخش پرکاربردتری از دنیای معماری شد.

استفاده از این سازه ها به عنوان سایبان امروزه مرسوم ترین کاربرد این سازه های چادری است. سایه بان پارکینگ، سایبان حیاط، سایبان ماشین و انواع آلاچیق های پارچه ای با طراحی خاص و زیبایی منحصر بفرد نیز از کاربردهای این سازه های کششی است.

در پروژه سایبان خودرو در مهرشهر کرج طرحی بسیار ساده و پرکاربرد آرک استفاده شد. مهرشهر منطقه ای خوش آب و هوا با بارش باران و برف در فصول مختلف سال است. استفاده از سایبانی با عمر بالا و البته زیبا سبب تمیز ماندن ماشین در تمام اوقات سال خواهد بود.

از آنجایی که شرکت گروه مهندسی تیوان در مهرشهر کرج واقع شده است با کارفرما جلسه ای حضوری گذاشته شد. بعد از تایید طرح و مدت زمان صفر تا صد کار ساخت کار آغاز شد. نتیجه بسیار قابل تقدیر و خیره کننده بود.

سایه بان سایبان پارکینگ

انواع کاربردهای ساخت سایبان ماشین

موارد کاربرد سایبان پارکینگ باتوجه به محل قرارگیری سایبان و نوع ماشین هایی که در زیر سایبان قرار می گیرند، پس از ساخت سایبان بسیار متنوع است. می توان این نوع سایبان را با درنظر گرفتن موازین و اصول متفاوتی در مکان های مختلفی ساخت که عبارتند از:

  • مجاورت کارخانجات
  • مجاورت زمین های زراعی
  • اطراف ساختمان های اداری
  • مجاورت منازل مسکونی ویلایی و آپارتمانی

سایبان پارچه ایسایبان خودرو

البته در ساخت هریک از این نوع سایبان ها نکات مهمی درنظر گرفته می شود. مثلا در هنگام ساخت سایبان ماشین در حیاط منزل یا ویلا معمولا اهرم دیوار بسیار موثر و کاربردی است. یا هنگام طراحی سایبان پارکینگ در مجاورت کارخانه، کاربرد سازه های مقاومتی مهمتر است. همچنین در ساخت سایبان بعنوان پارکینگ منازل و آپارتمان ها، فضای کمتری برای ساخت یک پارکنینگ سقف دار مجهز وجود دارد. بنابراین طراحی و ساخت این نوع سایبان با درنظر گرفتن نوع کاربرد سایبان انجام می شود و نوع کاربری تاثیر مستقیمی بر نوع طراحی خواهد داشت.

طراحی این نوع سایبان بدلیل حساسیت بسیار بالا در حفظ انواع خودرو، باید پس از انجام محاسبات دقیق و با استفاده از سازه های مرغوب زیر نظر افراد متخصص انجام شود. این مهم ترین نکته برای ساخت یک سایبان پارکینگ خودروی مناسب و باکیفیت است.

برای دیدن تمامی پروژه ها اینجا را کلیک کنید.

مشخصات پروژه :

نوع سازه و اتصالات : فولاد st 37پارچه : SRF هند
پوشش سازه : رنگ الکترواستاتیک کوره ایپوشش اتصالات : گالوانیزه گرم
متراژ : 40 مترمربعفرم : سان شید
مکان : مهرشهر، کرجنوع کابل : استرند 8 میلیمتر
کاربری : سایبان پارکینگ حیاطمدت زمان طراحی، ساخت و اجرا : 40 روز
سال ساخت : مهر 1399عمر مفید : +20 سال

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *