سازه پوششی

سایبان پارچه ای رستوران ارکیده

طراحی، ساخت و اجرای سایبان پارچه ای رستوران ارکیده

طی 30 سال گذشته هیچ یک از فرم های مصنوع سریعتر ، وسیعتر از سازه های پارچه ای کششی تکامل پیدا نکرده اند. دسته ای از فرم ها که مشخصه آن چادرهایی با اشکال خام و غیر قابل اطمینان بود، جای خود را به خانواده ای از سازه ها داد که برخی از بزرگترین دهانه های آزاد در دنیا و پرکاربردترین عملکردهای معماری را دربرمیگیرد.

با تکامل فناوری مصالح در نیمه دوم سده بیستم و معرفی پارچه های پلی استر پی وی سی فایبرگلاس روکش شده با پلی اورتان (PTFE) در سال 1973 ویژگی بنیادین ساختار سازه پارچه ای دستخوش تغییرات اساسی شده است.

در مجموع پارچه پی وی سی با روکش پی وی دی اف و تفلون به عنوان با کیفیت ترین پارچه موجود جایگاه خود را حفظ کرده است. و در مواردی که قابلیت حمل یا هزینه کم اولویت دارند استفاده از آن توصیه می شوند. به طور کلی هرکجا دوام عالی همراه با فرم هیجان انگیز، گذردهی نور و مقاومت مناسب در برابر آتش ضرورت داشته باشد سازه های چادری معاصر امکانات بی نظیری را عرضه خواهند کرد.

سایبان

سایبان چتری

مدیریت رستوران ارکیده واقع در میدان آرژانتین تهران در نظر داشتند تا فضایی نامناسب را که در دید مشتریان هست با انتخاب یک گزینه عالی بپوشاند. گروه مهندسی تیوان با مشاوره درست سایبان پارچه ای طراحی و اجرا کرد که در نهایت رضایت مندی کامل میریت رستوران را در برداشت.

برای دیدن تمامی پروژه ها اینجا را کلیک کنید.

مشخصات پروژه :

نوع سازه و اتصالات : فولاد st 37پارچه : PVC-PVDF هانوا کره
پوشش سازه : رنگ الکترواستاتیک کوره ایپوشش اتصالات : گالوانیزه گرم
متراژ : 30 متر مربعفرم : سایبان وید
مکان : رستوران ارکیده، شعبه میدان آرژانتین تهرانکارفرما : آقای اژدری
کاربری : پوشاندن فضامدت زمان طراحی، ساخت و اجرا : 30 روز
سال ساخت : آذر 1398عمر مفید : +20 سال

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *