سایبان چادری کنار استخر در ارومیه

سایبان چادری کنار استخر ویلا ارومیه

طراحی، ساخت و اجرای سایبان چادری ویلا ارومیه

تعریف معماری مدرن برای عموم کمی سخت است. معماری مدرن دوره ای است که به سبب انقلاب معماری در اروپا اتفاق افتاد. این حرکت عظیم از اروپا شروع شد و در قرن بیستم به تمام نقاط جهان گسترش پیدا کرد و بعد از جنگ جهانی دوم بسیار مشهور و پرطرفدار شد. این سبک معماری، تفاوت های منطقه ای خود را از معماری شاخص و مدرن چین تا معماری یکسان و یکنواخت ژاپنی الهام گرفته است اما هر ساختمان مدرن دارای ویژگی های مشابهی مناسب با این معماری خواهد بود.

یکی از مهمترین زمینه های معماری مدرن شروع استفاده از سازه های سبک به جای سازه های بتنی است. سازه هایی با متریال های سبک، قابل دسترس و عمر مفید بالا که کاملا کاربردی و چشم نواز هستند. سازه های کششی و سازه های کابلی که امروزه جز بهترین مصالح و متریال های مصرفی در معماری مدرن است.

سایبان چادری در ارومیه ویلا
سایبان کنار استخر ویلا
گروه مهندسی تیوان طراح و مجری سازه های چادری کششی با داشتن چندین سال سابقه در طراحی و اجرای انواع سازه های سبک پیشرو در معماری مدرن است. کارفرمایی از ارومیه برای طراحی سایبان چادری حیاط خاص در کنار استخر خود با مجموعه تیوان تماس گرفتند. سایبانی کششی با سایه اندازی و عمرمفید بالا توسط گروه مهندسی تیوان طراحی و اجرا شد. سایبانی آلاچیق مانند با معماری روز و زیبایی چشم نواز در طی 35 روز کاری در ارومیه اجرا شد.
سازه های سبک چادری در ویلا
سایبانی خاص در ویلا در ارومیه

نکات طراحی سایبان چادری

به منظور طراحی سایبان چادری ویلا، نکات و مراحل زیر توسط گروه مهندسی تیوان رعایت می شود:

  • در ابتدا یک نقشه با دقیق از محدوده موردنظر برای نصب سایبان چادری اندازه گیری می شود. در این نقشه، جزئیاتی همچون فاصله میان المان ها و سازه های موجود در محیط همچون درخت، دیوار، لوله کشی ها و غیره مشخص می شود.
  • همچنین ارتفاع المان ها مختلف از سطح زمان و ارتفاع موردنظر برای اجرای سایبان پارچه ای محاسبه می شود. و نقشه پلان ساختمان یا کد ارتفاع زمین بصورت فایل نرم افزار اتوکد یا بصورت عکس طراحی می گردد.
  • زمان های مورنظر برای استفاده کارفرما از سایبان یا آلاچیق بررسی می شود. همچنین موقعیت شمالی بر روی نقشه برای مشخص کردن جهت تابش خورشید برای بهره گیری بیشتر از سایه مشخص می شود. ساعات طول روز یا فصل های مورداستفاده از سایبان چادری بررسی می شود تا طراحی برای ایجاد حداکثر سایه انجام شود. مکان حدودی موردنظر کارفرما نیز درنظر گرفته می شود.
  • طراحان نکاتی همچنین شیب زمین، مصالح رویه زمین، ضخامت رویه خاک، عمق سنگ بستر یا پی و حداکثر سرعت باد یا میزان برف و باران در محل را بررسی می کنند تا بهترین طراحی سایبان چادری را برای کارفرما انجام دهند.

برای دیدن تمامی پروژه ها اینجا را کلیک کنید.

مشخصات پروژه :

نوع سازه و اتصالات : فولاد st 37پارچه : PVC-PVDF
پوشش سازه : رنگ الکترواستاتیک کوره ایپوشش اتصالات : گالوانیزه گرم
متراژ : 50 متر مربعفرم : آرک سفارشی
مکان : ارومیهنوع کابل : استرند 8 میلیمتر
کاربری : سایبان چادری حیاط کنار استخرمدت زمان طراحی، ساخت و اجرا : 35 روز
سال ساخت : مرداد 1398عمر مفید : +20 سال
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *