طراحی، ساخت و اجرا سقف کششی آلاچیق بام مجتمع مسکونی

در طراحی و در عمل، طراحان اغلب مدول های تکرار شده از یک شکل خاص یا اشکالی که ترکیبی از هندسه های متنوع هستند را به کار می برند حتی ترکیب شکل های مخروطی و فرم زین اسبی را هم در یک سازه استفاده می کنند. شاخص های دخیل در طراحی سقف کششی گسترده اند و آزادی وسیعی در خلق اشکال مهیج و جذاب وجود دارد.

تنوع فرم یکی از شاخصه های ساختمان سازه های کششی است و این سازه ها را می توان با طیف وسیعی از شرایط ساختمانی سازگار کرده و تطبیق داد. با این حال به دلیل الزامات مربوط به انحنای غشا، نماهای سازه های پارچه ای کششی به طور معمول نیمرخ های نسبتا بلندی دارند و به سادگی نمی توانند با نیمرخ های صافی که مشخصه سقف های ساختمان های رایج است خود را مطابقت دهند.

مجتمع مسکونی واقع در پاسداران تهران برای داشتن فضایی راحت برای نشیمن در پشت بام با گروه مهندسی تیوان تماس گرفتند.

بعد از بررسی های انجام شده براساس شرایط و نظر کارفرما سقف کششی فرم شید انتخاب شد. درچندین مرحله طراحی های مختلف انجام و پس از تائید نهایی ساخت سقف کششی فرم شید انجام و اجرا شد.

سازه های پارچه ای تیوان با چندین سال سابقه در انجام پروژه های سقف کششی آماده ارائه خاص ترین فرم ها میباشد.

برای دیدن تمامی پروژه ها اینجا را کلیک کنید.

مشخصات پروژه :

نوع سازه و اتصالات : فولاد st 37 پارچه : PVC-PVDF هانوا کره
پوشش سازه : رنگ الکترواستاتیک کوره ای پوشش اتصالات : گالوانیزه گرم
متراژ : 40 مترمربع فرم : شید(زین اسبی)
مکان : پاسداران، تهران نوع کابل : استرند 8 میلیمتر
کاربری : آلاچیق بام مجتمع مسکونی مدت زمان طراحی، ساخت و اجرا : 30 روز
سال ساخت : تیر 1398 عمر مفید : +20 سال

طراحی، ساخت و اجرا سقف کششی آلاچیق بام مجتمع مسکونی در طراحی و در عمل، طراحان اغلب مدول های تکرار شده از یک شکل خاص یا اشکالی که ترکیبی از هندسه های متنوع هستند را به کار می برند حتی ترکیب شکل های مخروطی و فرم زین اسبی را هم در یک سازه استفاده می کنند. […]

Tags: آلاچیق بام / سازه های سبک و ارزان / سایبان / سایبان حیاط / سایبان چتری / سقف ارزان / سقف بام / سقف سبک / سقف کششی / فرم زین اسبی / فرم شید / پارچه هانوا کره / چتر سایبان