طراحی، ساخت و اجرای سایبان پارچه ای بام رستوران آپادانا

امروزه یکی از پرکاربردترین سازه های معماری سازه های پارچه ای هستند. کارایی سازه ای و ظرافت سقف های پارچه ای، نتیجه رفتار سازه ای کششی مفروض برای آنها نیست، بلکه ناشی از این واقعیت است که شاهای آنها فرم فعال هستند یعنی برای تحمل نیروها و انتقال آنها به عناصر فشاری تکیه گاهی به صورت کشش خالص، بر اشکال منحنی خود متکی هستند بدون کمترین مقاومت خمشی موثری که توسط تیرها، اسلب ها و یا دیگر اعضای سازه ای متواول تر، تحمل شود.

دانش جامع سازه های پارچه ای کششی مستلزم داشتن صلاحیت در طیف وسیعی از رشته هاست از جمله مواد و مصالح، معماری، تحلیل و طراحی سازه ای، ایمنی در برابر آتش، صدابندی و طراحی مکانیکی و نورپردازی.

سایبان های پارچه ای  به دلیل نوع پارچه ی مصرفی آنها مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی دارند تا جایی که در بعضی برند ها مانند مهلر آلمان تا 30 سال عمر مفید هم می رسند.

سازه های پارچه ای تیوان در تمامی این زمینه ها تخصص داشته و مجموعه ای کاملا مهندسی شده را در اختیار دارد. اجرای سایبان پارچه ای بام برای رستوران آپادانا با در نظر گرفتن بهترین طراحی تحت نظر کارفرما انجام و رضایت کامل حاصل شد.

برای دیدن تمامی پروژه ها اینجا را کلیک کنید.

مشخصات پروژه:

نوع سازه و اتصالات : فولاد st 37 پارچه : PVC-PVDF مهلر آلمان
پوشش سازه : رنگ الکترواستاتیک کوره ای پوشش اتصالات : گالوانیزه گرم
متراژ : 50 مترمربع فرم : خیمه لیفه
مکان : فرجام، تهران نوع کابل : استرند 8 میلیمتر
کاربری : سایبان پارچه ای رستوران مدت زمان طراحی، ساخت و اجرا : 35 روز
سال ساخت : خرداد 1399 عمر مفید : +20 سال

طراحی، ساخت و اجرای سایبان پارچه ای بام رستوران آپادانا امروزه یکی از پرکاربردترین سازه های معماری سازه های پارچه ای هستند. کارایی سازه ای و ظرافت سقف های پارچه ای، نتیجه رفتار سازه ای کششی مفروض برای آنها نیست، بلکه ناشی از این واقعیت است که شاهای آنها فرم فعال هستند یعنی برای تحمل […]

Tags: سایبان بام / سایبان پارچه ای بام / سایبان پارچه ای رستوران