طراحی، ساخت و اجرا آلاچیق پارچه ای بام مجتمع مسکونی

در این پروژه با توجه به نیاز کارفرما و وضعیت موجود اولیه، سازه ای از قبل با تلفیق آهن و چوب طراحی و اجرا شده بود. پس از صحبت های اولیه با کارفرما و شناخت نیاز ،گروه مهندسی تیوان طرحی براساس وضعیت موجود به کارفرما پیشنهاد داد.

سایبان پارچه ای مورد نظر با توجه به وضعیت موجود طراحی اولیه شد. طرح کایت مناسب ترین طرح با توجه به نیاز کارفرما بود. با درنظر گرفتن ارتفاع بام که از سطح زمین در ارتفاع 52 متری قرار داشت و سرعت باد، برای این پروژه از پارچه ای دو رو پی وی دی اف 750 گرم هانوا کره استفاده گردید. سایبان چتری با فرم کایت به ابعاد 3*5 متر  تعداد 2 عدد پس از تایید کارفرما در محل پروژه اجرا گردید.

عمر مفید این پارچه در شرایط جوی تهران حداقل 10 سال است. از نکات دیگر سازه های پارچه ای آنتی یو وی بودن آن است. مقاومت سازه چادری در برابر باد 120 کیلومتر می باشد که هنگام طراحی، براساس پیش فرض باد 120 کیلومتر طراحی می شود.

اتصالات این سازه فولاد آبکاری شده با کروم می باشند. از مزایای دیگر سایبان های پارچه ای خاصیت ضد حریق بودن آن است، به طوری که با استفاده از فناوری نانو پارچه ها خاصیت خود خاموش شونده دارند و در اثر آتش دچار شعله نمی شوند.

در فضای باز بام مجتمع مسکونی واقع در شیخ بهایی تهران آلاچیق پارچه ای مناسب با نظر کارفرما با گرفتن بالاترین رضایت توسط سازه های پارچه ای تیوان اجرا شد.

برای دیدن تمامی پروژه ها اینجا را کلیک کنید.

مشخصات پروژه :

نوع سازه و اتصالات : فولاد st 37 پارچه : PVC-PVDF هانوا کره
پوشش سازه : رنگ الکترواستاتیک کوره ای پوشش اتصالات : گالوانیزه گرم
متراژ : 30 مترمربع فرم : کایت(زین اسبی)
مکان : شیخ بهایی، تهران نوع کابل : استرند 8 میلیمتر
کاربری : آلاچیق بام مجتمع مسکونی مدت زمان طراحی، ساخت و اجرا : 25 روز
سال ساخت : مرداد 1398 عمر مفید : +20 سال

طراحی، ساخت و اجرا آلاچیق پارچه ای بام مجتمع مسکونی در این پروژه با توجه به نیاز کارفرما و وضعیت موجود اولیه، سازه ای از قبل با تلفیق آهن و چوب طراحی و اجرا شده بود. پس از صحبت های اولیه با کارفرما و شناخت نیاز ،گروه مهندسی تیوان طرحی براساس وضعیت موجود به کارفرما […]

Tags: آلاچیق ارزان / آلاچیق بام / آلاچیق حیاط / آلاچیق سبک / آلاچیق مجتمع مسکونی / آلاچیق مدرن / آلاچیق پارچه ای / آلاچیق چادری / سایبان / سایبان حیاط / سایبان چتری / فرم زین اسبی / فرم کایت / هانوا کره