طراحی، ساخت و اجرا سایبان چادری ویلا

در سال های اخیر موضوع سازه های کششی در میان متخصصین امر ساختمان و معماران جا افتاده است. ساختاری با دو عنصر اصلی، سازه و پارچه که بسیار سازه هایی جدید و خاص ایجاد می کند.

استفاده از سقف های کششی در فضای داخلی و خارجی ساختمان جای خود را در بین ساختمان ساز ها و معماران باز کرده است. سیستمی که در فضای داخلی جایگزین سقف کناف و رابیتس و در فضای خارجی جایگزین آلاچیق های سفالی و ورق های یو پی وی سی شده است. استفاده از سیستم سازه های پارچه ای خلاقانه و هوشمند است زیرا مزایای بسیار زیاد آن امکانات قابل توجهی را برای استفاده کنندگان از آن بوجود می آورد.

سازه های پارچه ای در فضای خارجی ساختمان زمینه ی بسیار گسترده تری نسبت به فضای داخلی ساختمان دارد. نوع پارچه سازه های پارچه ای مورد استفاده در فضای خارج ساختمان متفاوت تر از فضای داخلی می باشد. پارچه های خارجی از جنس الیاف پلی استر با روکش PVC  وPVDF  دارای عمر مفید 20 الی 25 ساله هستند. حالت قرار گیری سازه های پارچه ای فضای خارج الزاما به گونه ای است که پارچه باید تحت کشش باشد.

داشتن فضایی راحت و آرام از مهمترین علت ساخت ویلا به حساب می آید. برای جلوگیری از عوامل محیطی مثل نور مستقیم آفتاب و یا باران و برف سایبان پارچه ای بهترین گزینه است.

با توجه به اعتمادی که کارفرما ویلا کردان به گروه مهندسی تیوان داشتند صفر تا صد این کار را به ما سپرده شد و با بهترین کیفیت تحویل داده شد.

برای دیدن تمامی پروژه ها اینجا را کلیک کنید.

مشخصات پروژه :

نوع سازه و اتصالات : فولاد st 37 پارچه : PVC-PVDF دیکسون فرانسه
پوشش سازه : رنگ الکترواستاتیک کوره ای پوشش اتصالات : گالوانیزه گرم
متراژ : 50 متر مربع فرم : آرک
مکان : کردان کرج نوع کابل : استرند 8 میلیمتر
کاربری : سایبان چادری ورودی ویلا مدت زمان طراحی، ساخت و اجرا : 35 روز
سال ساخت : آبان 1397 عمر مفید : +20 سال

طراحی، ساخت و اجرا سایبان چادری ویلا در سال های اخیر موضوع سازه های کششی در میان متخصصین امر ساختمان و معماران جا افتاده است. ساختاری با دو عنصر اصلی، سازه و پارچه که بسیار سازه هایی جدید و خاص ایجاد می کند. استفاده از سقف های کششی در فضای داخلی و خارجی ساختمان جای […]

Tags: دیکسون فرانسه / سازه های ارزان / سازه های سبک / سازه های مدرن معماری / سازه های پارچه ای تیوان / سازه های پارچه ای چیست / سازه های کششی / سازه های کششی پارچه ای / سازه های کششی چادری / سایبان / سایبان ارزان / سایبان ارزان و سبک / سایبان حیاط / سایبان سبک / سایبان پارچه ای / سایبان چادری / سایبان چتری / فرم آرک / ویلا کردان / چتر سایبان