طراحی، ساخت و اجرای سایبان پارچه ای ویلا

پارچه یک پوسته کششی یکپارچه نازک است که بوسیله یک ستون یا قوسی فشاری نگاه داشته می شود. این سازه نوعی متفاوت از سازه های کابلی با انحنای مضاعف است که در آن فاصله بین کابل ها کاهش یافته و به صفر رسیده و سطح آن یک پوسته پیوسته گردیده است. در چادر پوسته تمامی بار یا بخشی از آن را حمل می نماید. چادرهای کوچک همچون سایبان پارچه ای مدنظر که کاملا از پارچه ساخته شده اند معمولا به وسیله دکل ها یا قوس ها نگاه داشته می شوند.

در عکس بالا مربوط به سایبان پارچه ای ویلا که توسط سازه های پارچه ای تیوان طراحی و اجرا شده است این قوس و فشار کاملا مشهود است. با افزایش طول دهانه نیروهای کششی پوسته افزایش یافته و سطح آن باید به وسیله کابل هایی که بارهای اصلی کششی را انتقال می دهند با پارچه ای که فاصله بین کابل ها را می پوشاند به بخش های کوچکتر تقسیم شود.

دکتر کرمی عزیز برای داشتن سایبانی پارچه ای در کنار استخر خود با سازه های پارچه ای تیوان تماس گرفتند و با اعتماد به گروه ما با بهترین کیفیت کار را تحویل گرفتند.

برای دیدن تمامی پروژه ها اینجا را کلیک کنید.

مشخصات پروژه :

نوع سازه و اتصالات : فولاد st 37 پارچه : PVC-PVDF هانوا کره
پوشش سازه : رنگ الکترواستاتیک کوره ای پوشش اتصالات : گالوانیزه گرم
متراژ : 9 مترمربع فرم : سانشید
مکان : جعفرآباد، تهران نوع کابل : استرند 8 میلیمتر
کاربری : سایبان پارچه ای کنار استخر مدت زمان طراحی، ساخت و اجرا : 15 روز
سال ساخت : اردیبهشت 1399 عمر مفید : +20 سال

طراحی، ساخت و اجرای سایبان پارچه ای ویلا پارچه یک پوسته کششی یکپارچه نازک است که بوسیله یک ستون یا قوسی فشاری نگاه داشته می شود. این سازه نوعی متفاوت از سازه های کابلی با انحنای مضاعف است که در آن فاصله بین کابل ها کاهش یافته و به صفر رسیده و سطح آن یک […]

Tags: سازه پارچه ای / سایبان پارچه ای ویلا / مزایا سایبان پارچه ای