طراحی، ساخت و اجرای سایبان چادری ویلا

در سقف های پارچه ای کششی، هنر خلق فرم بر مبنای دستکاری ماهرانه شرایط تکیه گاهی است تا اشکال خلق شوند که از نظر زیبایی شناسی و عملکردی رضایتبخش و با صرفه اند، توانایی باربری مناسبی دارند و قابل اطمینان هستند.

تنوع فرم، یکی از شاخصه های ساختمان های پارچه ای کششی است. این سقف ها را می توان با طیف وسیعی از شرایط ساختمانی سازگار کرده و تطبیق داد. با اینحال به دلیل الزامات مربوط به انحنای غشا، نماهای سازه های پارچه ای کششی به طور معمول نیمرخ های به نسبت بلندی دارند.

یکی از ویژگی های جالب سازه های پارچه ای کششی، قابلیت بکارگیری آنها در طیف وسیعی از دهانه هاست. غشاها به عنوان جایگزین شیشه های نیمه شفاف بر روی دهانه های 3 تا 20 متر یا بیشتر، بارها استفاده شده اند.

پارچه ها با همان کارایی که در دهانه های کوچک دارند در استادیوم ها و یاد دیگر مکان های اجتماعات با دهانه های بیشتر از 200 متر هم به کار رفته اند. در این سقف ها، پارچه سهم عمده ای در مقاوم سازی و سختی آنها دارد و در سرتاسر خود رفتاری یکپارچه دارد.

در این پروژه در منطقه کردان کرج کارفرما نیازمند سایبان چادری سبک، زیبا و مقرون به صرفه برای فضای نشیمن در ویلا خود بود با سازه های پارچه ای تیوان تماس گرفتند. جلسه ای با کارفرما در دفتر کرج برگزار شد و بعد از تایید طرح نهایی ساخت و اجرا با بهترین کیفیت در مرداد 99 انجام شد.

برای دیدن تمامی پروژه ها اینجا را کلیک کنید.

مشخصات پروژه :

نوع سازه و اتصالات : فولاد st 37 پارچه : PVC-PVDF دیکسون فرانسه
پوشش سازه : رنگ الکترواستاتیک کوره ای پوشش اتصالات : گالوانیزه گرم
متراژ : 25 مترمربع فرم : سانشید
مکان : کردان کرج نوع کابل : استرند 8 میلیمتر
کاربری : سایبان حیاط مدت زمان طراحی، ساخت و اجرا : 25 روز
سال ساخت : مرداد 1399 عمر مفید : +20 سال

 

طراحی، ساخت و اجرای سایبان چادری ویلا در سقف های پارچه ای کششی، هنر خلق فرم بر مبنای دستکاری ماهرانه شرایط تکیه گاهی است تا اشکال خلق شوند که از نظر زیبایی شناسی و عملکردی رضایتبخش و با صرفه اند، توانایی باربری مناسبی دارند و قابل اطمینان هستند. تنوع فرم، یکی از شاخصه های ساختمان […]

Tags: سایبان / سایبان حیاط / سایبان چتری