سقف متحرک رستوران روبل

سقف متحرک

شروع پروژه سقف متحرک رستوران روبل

پروژه سقف متحرک رستوران روبل در تیرماه 97 استارت خورد. مدیریت مجموعه آقای بهزاد حساسیت خاصی نسبت به موضوع سقف متحرک داشتند به همین جهت کارفرمایان این پروژه جستجوهای بسیاری برای پیدا کردن مجموعه ای که بتواند کیفیت کار را برایشان تضمین کند داشتند.

پس از مذاکرات طولانی با شرکت های مختلف در نهایت مجموعه و در راس آنها جناب آقای بهزاد مدیریت رستوران روبل تصمیم گرفتند مجموعه ی تیوان را که در آن زمان با نام سایبان گستر داتیس فعالیت می نمود انتخاب کنند.

مساحت فضا و سازه

مساحت فضایی که باید توسط سقف متحرک پوشیده می شد حدودن 500 مترمربع بود که موضوع محاسبات سازه ای این پروژه نیز در نوع خود بسیار خاص بود. براساس طرح موجود طول ریل های این پروژه 12 متر که این طول بدون استفاده از ستون وسط برای اولین بار در ایران استفاده می شد. مجموعه تیوان با محاسبات دقیق و استفاده از ریل هایی با جزییات بهتر تصمیم به اجرای این دهانه ها بدون استفاده از ستون وسط گرفت.
اما نکته ی حائز اهمیت در محاسبه ی سازه ی این سقف متحرک استفاده از دستک هایی بود برای مهار نیمه ی جلویی ریل های که در فاصله ی نزدیکتر به تکیه گاه دچار شکم دهی نشوند.
راه دیگر مقابله با نوع بار برف در این پروژه استفاده از خیز منفی در ریل های با طول بزرگ بود که این مورد هم در نوع خود بسیار جالب محاسبه شد.

پارچه خاص سقف متحرک

طراح مجموعه تم رنگی مشکی را برای این سقف در نظر گرفته بودند اما پارچه ی بلک اوت با این مشخصات در بازار ایران موجود نبود. سازه های پارچه ای تیوان با استفاده از روابط قوی خود در فرانسه و شرکت دیکسون فرانسه نمونه ای از پارچه ی مشکی رنگ با لایه ی بلک اوت را وارد ایران کرد. پس از تایید نهایی نوع و جنس پارچه، از شرکت دیکسون فرانسه خریداری شد. پارچه ی مورد استفاده در این سقف از نوع 850 گرم پی وی سی پی وی دی اف با الیاف پلی استر می باشد.
مدت زمان اجرای این پروژه 3 ماه به طول انجامید. سازه بسیار مورد تائید کارفرما قرار گرفته بود چون  در باران های شدید هیچ آبی وارد فضای زیر رستوران نمیشد و این نشان از دقت بالای اجرا و آب بند کردن پروژه سقف متحرک بود.

تاثیر پروژه در مجتمع گالریا

این پروژه در بهمن ماه 97 به اتمام رسید و رستوران در اسفند 97 افتتاح شد.
سقف متحرک برقی رستوران روبل یکی از بزرگترین سقف های متحرک موجود در تهران می باشد که هم از نظر متراژ و هم از نظر کیفیت می تواند در رده ی بالای سقف های متحرک پارچه ای قرار گیرد.
استفاده از این سقف متحرک باعث شده مجتمع گالریا و به طور مشخص رستوران روبل به یکی از زیباترین و لاکچری ترین رستوران های حال حاظر تهران بدل شود و تحربه ای جذاب را برای استفاده کننده گان از آن فضا پدید آورد.
استفاده از سقف متحرک پارچه ای شب هنگام می توان با فشار دادن دکمه ی ریموت سقف را باز کرد و هنگام بارش باران براحتی فشردن یک دکمه می توان سقف 500 مترمربع فضا را پوشاند.

مشخصات پروژه سقف متحرک رستوران روبل مجتمع گالریا

نوع سازه : آلومینیوم 6063 پارچه : PVC-PVDF Black out
پوشش سازه : رنگ الکترواستاتیک کوره ای موتور : Somfy
تعداد سقف : 12 عدد متراژ : 500 متر مربع
مکان : تهران ، ولنجک مدت زمان گارانتی : 3 سال
کاربری : سایبان متحرک فضای باز کافه رستوران مدت زمان طراحی، ساخت و اجرا : 90 روز
سال ساخت : 1397 خدمات پس از فروش : 5 سال
متن تستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ در خدمتتون هستم