خرید پارچه پی وی سی

پارچه های پلی استر با روکش پی وی سی

از قدیمی‌ترین و متداول‌ترین مطالحی که در سازه‌های پارچه‌ای معاصر استفاده می‌شوند، پارچه‌هایی هستند که در آن‌ها زیرلایه‌ای از جنس پلی‌استر با روکش‌ها یا لایه‌هایی پوشیده می‌شوند.

زیرلایه های پلی استری به طور معمول بافت متراکمی دارند و به صورت غیرقابل نفوذی روکش می شوند. اگر چه بافت های باز یا گره بافت های باز و سبک هم گاهی اوقات در چتر های تزیینی یا سایبان ها به کار گرفته شده اند.

در برخی پارچه های درجه پایینتر، لایه های آب بند PVC به لایه زیرین خود با چسب لمینت می شوند ولی بیشتر آنها روکش پی وی سی(PVC) می شوند. پس هنگام خرید پارچه های پی وی سی با مشاورین این عرصه مشورت کنید.

خرید پارچه پی وی سی

قدمت استفاده از پارچه های PVC

آغاز استفاده گسترده پارچه های پلی استری با روکش ها یا لمینت های PVC به دهه 60 میلادی برمیگردد. این مصالح سنتزی ثابت کردند که بسیار قوی تر از پنبه یا دیگر الیاف طبیعی هستند. آنها خطر پوسیدگی ندارند و به علت مقاومت بهترشان در برابر تابش فرابنفش، دوام بیشتری دارند. پارچه های پلی استری با روکش پی وی سی (یا همان پارچه های پی وی سی) نقطه اتکای این صنعت شده اند و ارزش های خود را در سازه هایی که اغلب خوش سیما و خوش ساخت بوده و با وجود دهانه های بزرگ، قابل اطمینان هستند، ثابت کرده اند.

حتی امروزه هم بیشتر سقف های پارچه ای کششی، با این ماده ساخته می شوند و در کاربردهایی نظیر سازه های هوانشین با نیمرخ بلند موسوم به حباب تنیس، چادرهای اجاره ای قابل حمل برای نمایش ها و مراسم و سایبان های پارک ها یا پوشش های آمفی تئاتر ها بر دیگر مصالح ترجیح دارند.

ویژگی پارچه PVC

پلی استر های روکش شده با PVC از دو ویژگی مطلوب ساختمان های چادری سنتی برخوردارند، یعنی به نسبت ارزان هستند و انعطاف پذیری و سهولت به کار گیریشان، آنها را برای برپایی و برچیدن مکرر که از الزامات سازه های قابل حمل است، مناسب می کند. با اینحال برخی از اشکالات مصالح سنتی در پارچه های پی وی سی به طور کامل برطرف نشده اند.

چنانکه عمر مفید 20 تا 25 سال آنها در مقابل مصالح دائمی ممکن است اندک به نظر برسد. آنها در گذراندن برخی آزمایش های مقاومت در برابر آتش سربلد بیرون آمدند.

به دلیل مزایای قابل ملاحظه خرید پارچه های پی وی سی در انجام پروژه های سازه های پارچه ای بسیار رایج است.

پارچه پی وی سی

معایب پارچه های PVC

مقررات ساختمانی و نشریات ایمنی گاهی استفاده از آنها را برای فضاهای دائمی محصور، محدود می کنند. شاید برای بعضی کاربردهایی که نیمرخ بلندی دارند، انتخاب اول نباشند.

این مصالح در طیف وسیعی از رنگ ها موجودند، اگرچه رنگ های تیره تر به میزان قابل توجهی گذردهی نور پارچه را کاهش می دهند و بیشتر در معرض کمرنگ شدن هستند.

فهرست منابع :

کتاب سازه های پارچه ای کششی، نوشته کریگ هانتینگتون، ترجمه دکتر محمود گلابچی.

2 thoughts on “خرید پارچه پی وی سی

 1. عبدالناصر فنائی says:

  سلام سایه بان خودرو دارم طول ۴.۶۰ وعرض ۲.۹۰ سقف یکطرف روی ۳ ستون نردبانی باپروفیل طرف دیگر معلق باسازه فلزی البته سقف قوسی بالوله خم که قوس آن ۳۰ سانتیمتراز طرفین بلند تراست باتوجه به عرض ۲.۹۰ از شرق وغرب آفتابگیر میباشد یعنی باید طرفین شرق وغرب نیز حداقل یکمتر پارچه پی وی سی آویزان شود تااز تابش آفتاب درفصل تابستان روی خودرو جلوگیری گردد لطفا راهنمایی کنید چگونه میتوانم خرید ااینترنتی از پارچه های پی وی سی داشته باشم وهر متر مربع آن چقدر قیمت دارد ضمنا هر۳۴ سانت درعرض یک پروفیل طولی از قوطی ۳ در۳ روی لوله های خم جوش شده باتشکر

  • hdalvandi says:

   سلام و عرض ادب
   متوجه منظورتان شدم
   لطفا یک شماره تماس بفرستید یا با شماره 09120487102 تماس بگیرید

   متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ در خدمتتون هستم