محصولات سفارشی تیوان

سازه های چادری چه نوع سازه هایی هستند؟

برای دریافت اطلاعات از سازه های چادری و کاربرد آنها با ما همراه باشید

اگر بخواهیم سازه های چادری را نسبت به سنتی آن مقایسه کنیم، می بینید که این سازه ها هم زیباتر بوده و هم باعث شده اند که از لحاظ هزینه صرفه جویی زیادی در اجرای کار شود و همچنین زمان کمتری هم می برند. در حقیقت میتوان گفت که این سازه ها دست متخصصان این امر را برای ایجاد آثاری زیبا و خارق العاده باز نگه می دارد. یکی از نمونه های خاص این سازه های سبک سازه چادری شیراز به ابعاد بزرگ با کاربری سایبان رستوران می باشد.

سازه های پارچه ای را می توان برای سایبان رستوران ، استخرها، سالن ورزشی و انواع مختلف فضاهای بیرون ساختمان ها و همینطور سقف پیاده روها به کار برد. دقت کنید که اگر سازه های چادری را به خوبی و با دقت نصب کنید می توانید از مزایای شگفت انگیزش بهره کامل ببرید. از دیگر مزیت این سازه ها نسبت به سازه های مشابه باید سبک وزن بودن آنها را یادآور شد.

سبکی سازه های کششی با در نظر گرفتن نیاز کمی که به سازه های فولادی دارد، می تواند به خوبی منطقه ای وسیع را پوشش دهد. همچنین رنگ و طرح های متعدد در پارچه، تنوع بسیار بالا، نگهداری و تعمیر کم، دوام عالی و نصب ساده، روشنایی و انعکاس نور طبیعی در سایبان پارچه ای و کارایی بسیار خوب در ایجاد طاق های برجسته از مزیت های فوق العاده سازه های چادری هستند.

نمونه ای از پروژه های اجرا شده تیوان با طراحی خاص

مزیت این سازه ها در این است که براساس شرایط و علایق کارفرما طراحی انجام میشود و با همان کیفیت اجرا می شود.

سقف متحرک تراس / شیب برعکس / ویلا شخصی / رامسر

سقف متحرک

برای دریافت اطلاعات بیشتر و سفارش محصول خود با طراحی خاص با ما تماس بگیرید.

کاربری سازه های چادری

اگر نتایج حاصله از پروژه ای بخواهد به طرز موفقیت آمیزی پیش برود، باید فضایی دقیق در جهت آسایش و راحتی استفاده کنندگان سازه های چادری از خود ارائه دهد. سازه های پارچه ای یا همان سایبان پارچه ای مورد نظر اگر به خوبی طراحی شده باشند، در هر موقع از سال که باشیم باید سایه ای دلپذیر و خوشایند برای آرامش کاربران خود ایجاد کند.

همینطور نور تابیده شده از خورشید را به خوبی در اطراف محیط انعکاس داده، جلوه زیباتری به محیط خواهد داد. وقتی نور به خوبی در محیط منعکس شد، مرحله بعدی برای بررسی سازه این است که یک سازه پارچه ای با کیفیت باید گردو غبار حاصله از محیط اطراف، سروصدا، باد شدید و حتی در باران و برف هم از محیطی که زیر سازه های کششی قرار گرفته اند به خوبی محافظت کند. در فیلم یکی از سازه چادری شیراز با طراحی منحصربفرد را می بینید.

سازه هایی با انعطاف پذیری و سایه اندازی بالا

سازه هایی با مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی متفاوت

سازه هایی با عمر مفید بالا و مقرون به صرفه

صفر تا صد مراحل طراحی و اجرا سازه های چادری

گروه مهندسی تیوان صفر تا صد مراحل طراحی و اجرای سایبان پارچه ای را با دقت و تجربه کافی انجام می دهد. بدین منطور، ابتدا جلسه ای با کارفرما برگزار می شود و طرح های مختلف به او ارائه می گردد. پس از تایید طرح نهایی ساخت و اجرا با بهترین کیفیت، مراحل اجرای پروژه توسط تیم تیوان آغاز می شود.

نحوه سفارش انواع سازه های چادری

برای سفارش انواع سازه های چادری و کششی و پارچه ای و سازه های سفارشی موردنظر خود می توانید به توسط گروه مهندسی تیوان اعتماد کنید. گروه تیوان با تکیه بر دانش و تجربه کافی، آمادگی لازم برای طراحی و پیاده سازی انواع سایبان و سازه برای انواع محیط ها را دارد. به منظور دریافت مشاوره راه اندازی بهترین سایبان می توانید سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید. ما همواره برای پاسخگویی و مشارکت در پروژه های شما آمادگی لازم را داریم.

محاسبه قیمت سازه های چادری

سازه های چادری تنوع بالایی دارد و معماران و طراحان، طرح های متنوعی را به کمک آنها پیاده سازی می کنند. بنابراین قیمت نهایی بستگی به کیفیت سازه چادری دارد. طرح های مختلف با قیمت های متفاوتی به کارفرما پیشنهاد می شود و او می تواند باتوجه به بودجه موردنظر، یکی از آنها را انتخاب کند.

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت سازه پارچه ای، میزان سفارشی بودن آن است. برخی سازه های کششی سفارشی و برخی دیگر، سازه های چادری ازپیش طراحی شده و استاندارد هستند. معمولا سازه های پیش طراحی شده و آماده ارزان تر هستند.

 • جنس سازه و پارچه

  انتخاب برند پارچه PVC و جنس سازه در قیمت تاثیرگذار است.

 • متراژ سازه چادری

  ابعاد و متراژ سازه در قیمت تاثیر گذار است.

 • طراحی خاص

  طرح انتخابی اگر در دسته پیش مهندسی نباشد در قیمت تاثیرگذار است.

عمر مفید سازه های چادری

سازه چادری شیراز در دسته سازه های مهندسی قرار گرفته اند. از این رو، سازه های چادری و کششی برطبق آئین نامه های بارگذاری ساختمانی ایران و آئین نامه های طراحی اروپا طراحی می شوند.

عمر مفید سازه های چادری و کششی به نوع پارچه مورداستفاده بستگی دارد. معمولا عمر سازه چادری ساخته شده با پارچه های PVC بین 25 تا 30 سال است. عمر مفید سازه های ساخته شده با PTFE بین 40 تا 45 سال است.

متاسفانه برخی شرکت از پارچه های PVC با کیفیت پایین برای کاهش هزینه ها استفاده می کنند. استفاده از پارچه های باکیفیت پایین سبب می شود عمر سازه کاهش یابد و نتوان شبیه سازه مهندسی مناسبی را طراحی کرد.

خدمات پس از فروش سازه های چادری

همچون سایر سازه های ساختمانی که نیاز به خدمات مختلفی دارد، سازه های چادری نیز از این امر مستثنی نیست. خدمات پس از فروش برای سازه های چادری شامل سایبان چادری، سازه کششی و سایر موارد از سوی گروه تیوان ارائه می گردد.

 • شستشو سازه های کششی

  شستشو سازه و پارچه با گروه مهندسی تیوان

 • نورپردازی و زیبایی سازه های چادری

  نورپردازی زیر سازه و سقف های متحرک با گروه مهندسی تیوان

 • تعمیر سازه های کششی

  تعمیر و نگهداری انواع سازه های چادری با گروه مهندسی تیوان

شستشو سازه های پارچه ای

هر غشاء در سازه ها نیاز به روشهای خاصی برای شستشو دارد. معمولا برای شستشوی سازه های پارچه ای و سازه های کششی از برس های بلند، آب صابون و شستشوی تحت فشار استفاده می شود.

ممکن است ابعاد سازه بزرگ باشد و برای شستشو از بالابرهایی برای راحتی کار استفاده شود. برای سازه های کابلی و کششی چند طبقه از داربست های نیمه دائم استفاده می شود. همچنین، در تمامی موارد نام برده از پرسنل باتجربه و آموزش دیده استفاده می شود.

برای پروژه هایی که از پارچه های pvc بکار رفته است، شستشوی سالانه توصیه می شود، زیرا عمر این پارچه ها با این کار افزایش می یابد. اگر در پروژه خاصی دسترسی به نظافت محدود یا حتی غیرممکن است، باید پارچه های PTFE استفاده شود. به همین دلیل، توصیه می شود پیش از شروع پروژه های مربوط سازه ها و سایبان، از گروه مهندسی تیوان مشاوره دریافت کنید.

نورپردازی سازه های کششی

یکی از مهمترین بخش ها در طراحی سازه های چادری و پارچه ای، استفاده از نورپردازی مناسب است. نورپردازی توسط تیوان با بررسی محل پروژه بسته به اینکه محیط داخلی یا محیط خارجی است به بهترین شکل ممکن انجام می شود. همچنین یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در نورپردازی، استفاده از LED ها است. نورپردازی سازه چادری شیراز به کمک مهندسین این امر به زیبایی انجام شد.

تعمیر سازه های چادری و کششی

هر سازه ای با هر متریالی ممکن است پس از چندین سال استفاده، به خدمات تعمیر نیاز داشته باشد. سازه های چادری نیز اینگونه هستند. اما برخی تصور می کنند که سازه های چادری را نمی توان تعمیر کرد. درصورتی که این سازه ها به دلیل انعطاف پذیری بالای خود، امکان بازطراحی و تعمیر و نگهداری بسیار بهتری نسبت به سایر سازه ها ایجاد می کنند.

متریال اولیه این سازه ها معمولا کیفیت بالایی دارند اما با این حال، این سازه ها در مقابل اشیای تیز حساسیت بسیار بالایی داشته و امکان پارگی در آنها وجود داشته باشد. پارگی های کوچک معمولا با وصله های ساده ترمیم می شود. پارگی های وسیع معمولا با جوشکاری هوای داغ پرتابل انجام می شود.

بنابراین تا جای ممکن بهتر است از بروز هرگونه پارگی در سازه پیشگیری شود. سازه های چادری و پارچه ای را بهتر است در موقعیت مکانی قرار داد که امکان پارگی به حداقل ممکن برسد. با این کار، از ایجاد هزینه های اضافی بعدی پیشگیری می شود. بنابراین توصیه می شود پیش از طراحی و اجرای پروژه های سازه های پارچه ای خود با ما تماس بگیرید.

تعویض سازه چادری

سازه های چادری یکی از سازه های منعطفی هستند که براحتی می توان آنها را تعویض نموده یا تغییر کاربری داد. همچنین این سازه ها را می توان با صرف هزینه های بسیاری کمتری نسبت به سایر سازه ها تعویض کرد.

فرایند تعویض سازه های چادری کاملا تخصصی است و باید توسط متخصصین این کار انجام شود. متخصصین گروه مهندسی تیوان پیش از دخل و تغییر در سازه ابتدا بررسی های لازم را انجام می دهند. سپس محاسبات معماری و مهندسی و اقدامات لازم برای تعویض انجام می شود.

برخی تصور می کنند درصورت تعویض سازه و سایبان پارچه ای، پارچه ها و اجرای قدیمی را نمی توان استفاده کرد و باید آنها را دور ریخت. اما از مزیت این سازه ها این است که براحتی می توان از پایه ها، پارچه و سایر تجهیزات بکار رفته استفاده است. البته باید سازه بگونه ای ساخته شده باشد که قابل توسعه بوده و بتوان تجهیزات بکار رفته را توسعه داده و مجددا استفاده کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایبان حیاط
سایبان
آلاچیق پارچه ای
سایبان ویلا
سایبان ماشین

سقف استخر متحرک و برقی

/
برای داشتن استخری چهار فصل سقف متحرک استخر بهترین گزینه است. سقف ا…
سایبان پارچه ای

سایبان پارچه ای بام

/
طراحی، ساخت و اجرای سایبان پارچه ای روف گاردن رستوران آپادانا ا…
سایبان حیاط

سایبان حیاط

/
طراحی،ساخت و اجرا سایبان حیاط قدیمی ترین و متداول ترین مصالح مورد…
سایبان متحرک رستوران گوهردشت کرج

سقف متحرک کافه گرینلند گوهردشت

/
سازه های کششی بخصوص سازه های متحرک از مدرن ترین سازه های معمار…
سقف متحرک رستوران صاحبقرانیه

سقف متحرک رستوران صاحبقرانیه مهرشهر

/
طراحی، ساخت و اجرای سقف متحرک رستوران صاحبقرانیه مهرشهر یکی از مسائ…
سایبان تراس

سایبان پارچه ای تراس

/
طراحی، ساخت و اجرا سایبان پارچه ای تراس سایبان پارچه ای تراس …
سایبان

سایبان حیاط ویلا

/
کاربردهای سایبان حیاط منزل تنوع آب و هوایی در نقاط مختلف ایران …
آلاچیق ویلا

سایبان پارچه ای ویلا

/
طراحی، ساخت و اجرای سایبان سقف پارچه ای ویلا پارچه یک پوسته کششی …

پوشش سقف پارچه ای فرم شید

/
طراحی، ساخت و اجرا پوشش سقف پارچه ای مجتمع مسکونی پوشش سقف …
سایبان پارچه ای ورودی حیاط

سایبان ورودی ویلا بابلسر مازندران

/
طراحی، ساخت و اجرا سایبان ورودی ویلا در مازندران سازه های ابتدایی…
سایبان چادری در کرج

سایبان مجتمع آسمان کرج

/
طراحی،ساخت و اجرای سایبان پارچه ای کرج مجتمع آسمان سایبان…

سایبان پارچه ای شرکت پاکچوب

/
طراحی، ساخت و اجرای سایبان پارچه ای شرکت پاکچوب خرید سایبان پار…
سازه پوششی

سایبان پارچه ای رستوران ارکیده

/
طراحی، ساخت و فروش سایبان پارچه ای رستوران ارکیده فروش سایبان…

سایبان مجتمع مسکونی در کرج

/
طراحی، ساخت و اجرای سایبان حیاط پارچه ای مجتمع مسکونی در کرج سایبان…
سایبان

آلاچیق پارچه ای بام مجتمع مسکونی

/
طراحی، ساخت و اجرا آلاچیق پشت بام مجتمع مسکونی در این پروژه…

سایبان های حیاط فضای گردشگری در مرز مهران

/
طراحی،ساخت و اجرا سایبان پارچه ای مدرن شرکت نفت مرزمهران یک …
سایبان رستوران رسم نو فشم

سایبان کششی رستوران رسم نو فشم

/
طراحی ، ساخت و اجرای سازه چادری رستوران رسم نو سایبان کششی سازه ای ثاب…

دو سایبان تراس با طراحی متفاوت در یک ویلا

/
سایبان پارچه ایی برای حیاط در کرج با پیدایش مصالح جدید و تحولات ع…

آلاچیق چادری پشت بام مجتمع در پاسداران

/
طراحی،ساخت و اجرا آلاچیق با سقف پارچه ای مدرن در پاسداران شاید شما …

آلاچیق پارچه ای پشت بام

/
طراحی، ساخت و اجرای سازه چادری آلاچیق پشت بام سهروردی تهران به دلیل…

سایه بان پارکینگ حیاط

/
طراحی، ساخت و اجرای سقف پارچه ای ماشین تاثیر سازه های پارچه ای کششی بر یک رهگذر،…
سایبان ویلا

سایبان ساختمان در ورودی ویلا

/
طراحی، ساخت و اجرا سایبان ساختمان ویلا در سال های اخیر موضوع…
آلاچیق چادری بام سعادت آباد تهران

آلاچیق چادری بام شرکت زاگرس دارو تهران

/
طراحی، ساخت و اجرای سایبان طرح آلاچیق شرکت زاگرس دارو …
سایبان چادری

سایبان چادری پنت هاوس

/
کاربردهای سایبان تراس پنت هاوس سایبان تراس پنت هاوس یکی از سازه های م…
سایبان

آلاچیق اتاق عقد تالار

/
سقف پارچه ای آلاچیق اتاق عقد در تهران با استفاده از سازه های چادری و ساخ…
سایبان رستوران

سایبان چادری رستوران بهارستان

/
طراحی، ساخت و اجرای سایبان پارچه ای شیراز رستوران بهارستان دردی…
آلاچیق پارچه ای

آلاچیق ویلا

/
طراحی، ساخت و اجرا سقف آلاچیق پارچه ای یکی از مسائل اصلی در فضا…

آلاچیق پارچه ای شرکت آراد چوب

/
طراحی، ساخت و اجرای آلاچیق پارچه ای در تهران شرکت آراد چوب با و…
سایبان چادری کنار استخر در ارومیه

سایبان چادری کنار استخر ویلا ارومیه

/
طراحی، ساخت و اجرای سایبان چادری حیاط ویلا ارومیه تعریف مع…
سایبان ویلا

سایبان ویلایی

/
طراحی، ساخت و اجرا سایبان پارچه ای ویلا یکی از مهمترین ابزار …
آلاچیق

سایبان پارچه ای حیاط

/
طراحی، ساخت و اجرای سایبان حیاط ویلایی ما ایرانی ها معمولا بهترین مکان برای…
سایبان رستوران

سایبان رستورانی رسپینا

/
طراحی، ساخت و اجرای سایبان رستورانی در قزوین سازه های پارچه ای ک…
سایبان

سایه بان چادری ویلا

/
طراحی، ساخت و اجرای سایه بان چادری ویلا در سقف های پارچه ای ک…
سقف متحرک برقی

سایبان متحرک حیاط مجتمع فرهنگی بهار دیدار

/
طراحی، ساخت و اجرای سایبان متحرک حیاط نمونه ای جدید ازسازه های پرکاربرد سقف متح…
سایبان سقف متحرک برقی حیاط کرج

سایبان پارچه ای برای حیاط

/
طراحی ، ساخت و اجرای سایبان پارچه ای برای حیاط جامعه امروزه…
سایبان متحرک حیاط

سایبان متحرک پارچه ای

/
طراحی، ساخت و اجرای سایبان متحرک پارچه ای یکی از بهترین تفریحات استخر…

سقف متحرک کافه هتل پرشین

/
طراحی ، ساخت و اجرای سقف متحرک کافه هتل پرشین انتخاب سقف متحرک…

سقف متحرک حیاط

/
طراحی، ساخت و اجرای سقف متحرک حیاط پروژه سقف متحرک برای حیاط ویلا در محمد…

سقف متحرک برقی ویلا

/
طراحی ، ساخت و اجرای سقف برقی متحرک ویلا محمدشهر کرج  سازه و ط…
سقف متحرک

سقف متحرک رستوران کد

/
طراحی، ساخت و اجرای سقف متحرک رستوران کد یکی از اصلی ترین محصولات س…
سقف متحرک رستوران

سقف متحرک رستوران گرپ

/
طراحی، ساخت و اجرا سقف متحرک پارچه ای رستوران گرپ …
سقف متحرک برقی

سقف متحرک کافه وربنا

/
طراحی، ساخت و اجرا سقف متحرک کافه وربنا سقف متحرک رستوران، …

سقف متحرک کلینیک زیبایی پالادیوم

/
طراحی، ساخت و اجرای سقف متحرک ریموت دار کلینیک زیبایی پالادیوم …
سقف متحرک برقی

سقف متحرک رستوران نوروزخان

/
طراحی، ساخت و اجرا سقف متحرک برقی رستوران نوروزخان سقف متحر…
سایبان رستوران

سقف متحرک پارچه ای در تهران رستوران 703

/
طراحی، ساخت و اجرای سقف متحرک پارچه ای در تهران رستوران 703 سقف…

سقف متحرک استخر ویلا لواسان

/
طراحی، ساخت و اجرای سقف متحرک استخر روباز ویلا لواسان سقف متحرک…
سقف متحرک حیاط خلوت

سقف متحرک حیاط خلوت

/
طراحی، ساخت و اجرای سقف متحرک پارچه ایی حیاط اجرای سقف متحرک بر…

سقف برقی تراس ویلا

/
طراحی ، ساخت و اجرای سقف برقی تراس ویلا محمدشهر کرج یکی از م…
سایبان ماشین در حیاط خانه

سایبان ماشین در حیاط خانه در بابلسر

/
طراحی، ساخت و اجرای سایبان ماشین در حیاط خانه بابلسر درک چگونگی…
سایبان خودرو

سایبان پارچه ای خودرو

/
طراحی، ساخت و اجرا سایبان پارچه ای خودرو طی 30 سال گذشته هیچ …
سایبان ماشین

سایبان خودرو

/
طراحی، ساخت و اجرای سایبان خودرو ویلا انعطاف ­پذیری سایبان خودرو امکان پیچیدن، رو…
سایبان خودرم

سایبان پارکینگ ماشین

/
طراحی، ساخت و اجرا سایبان پارکینگ ماشین یکی از مهمترین مزایا…

سایبان پارکینگ محوطه دهکده فردیس

/
طراحی،ساخت و اجرای سایبان پارکینگ محوطه دهکده فردیس کرج پوشش …
سایبان ماشین

سایبان پارچه ای ماشین

/
طراحی، ساخت و اجرا سایبان پارچه ای ماشین ما در گروه مهندسی تی…
تماس با متخصص
سوالی دارید؟ در خدمتتون هستم