راهنمای انتخاب‌‌‌ یک سایبان پارکینگ مناسب

سایبان پارکینگ با بهترین کیفیت و عمر مفید

سایبان پارکینگ در پارکینگ ماشین‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس، پارکینگ‌های شرکت‌ها، ویلا‌ها و خانه‌های حیاط دار استفاده ‌می‌شوند. در مناطق با آب و هوای استوایی، این سایبان‌ها برای پیاده‌رو‌ها و عابرین پیاده نیز ساخته ‌می‌شوند.

این سایبان‌ها نقش سقف را برای ماشین‌های پارک شده در منطقه ایفا ‌می‌کنند و به شما اجازه ‌می‌دهند که با خیال راحت خودرو خود را ترک کنید. با نصب‌‌‌ یک سایبان پارکینگ ‌می‌توانید خودرو خود را از گرمای تابستان، برگ‌های پاییزی و باد و بوران و برف شدید در فصل‌های سرد در امان نگه دارید.

یکی از مهم‌ترین مزایای نصب کردن‌‌‌ یک سایبان پارکینگ فاکتور هزینه است. سایبان‌های پارکینگ در مقابل ساخت گاراژ بسیار کم‌هزینه‌تر بوده و به زمان بسیار کمی ‌برای نصب نیاز دارند.

از آن جایی که سایبان پارکینگ در معرض تابش نور خورشید، برف، باران و باد‌های آرام و تند قرار دارد، انتخاب بهترین ساختار و ماده سازنده سقف آن اهمیت بسیار زیادی دارد. سایبان‌های پارکینگ دارای انواع متنوعی هستند، از سایبان‌هایی که به شکل چادرهای ساده بوده و سایه خنکی برای ماشین فراهم ‌می‌کنند تا ساختار‌های فولادی که به طور دائم در محل نصب شده و تا ده‌ها سال کاربرد دارند.

برای سفارش و دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با سایبان ماشین و سایبان پارکینگ با ما تماس بگیرید.

مراحل ساخت سایبان پارکینگ ثابت

ساخت سایبان پارکینگ ثابت دارای سه مرحله است:

 • ساخت اسکلت و فریم سایبان
 • انتخاب پوشش سقف
 • نصب پوشش سقف روی ساختار

استحکام ساختار به فریم و پایه بستگی دارد. اما نباید پوشش سقف سایبان پارکینگ را نادیده بگیرید. هیچ گاه برای ذخیره پول از پوشش‌های‌ کم‌کیفیت برای سقف سایبان پارکینگ استفاده نکنید چون این سایبان در محیط باز قرار دارد و اشعه‌های فرابنفش نور خورشید و تغییر دما ‌می‌توانند به آن آسیب برسانند. در نتیجه، برای افزایش طول عمر ساختار حتما از مواد با کیفیت استفاده کنید.

ساخت سازه های سایبان پارکینگ شرکت تیوان

ویژگی‌های سایبان پارکینگ ثابت

طراحی محیط بیرون خانه باید به اندازه طراحی داخلی خانه اهمیت داشته باشد. هزینه نگهداری حیاط، آبیاری باغچه، کاشت گیاهان و طراحی فضای بیرونی بسیار بالا است. در نتیجه، آلاچیق‌ها، سایبان پارکینگ و سقف آن نیز اهمیت زیادی دارند. استفاده از مواد با کیفیت پایین، طراحی‌های غیر استاندارد و پوشش‌های کم کیفیت برای سقف سایبان پارکینگ باعث هدر رفت پول شما ‌می‌شود.

نکاتی که باید قبل از خرید سایبان پارکینگ به آن‌ها توجه کنید

ساختار

به طور کلی، سایبان‌های ماشین دارای بخش‌هایی هستند که از قبل تکه شده و آماده نصب هستند. خرید سایبانی که برای نصب به‌‌‌ یک متخصص نیاز دارد سخت و هزینه‌بر خواهد بود.

اندازه

سایبان پارکینگ بسته به اندازه ماشین ‌می‌تواند اندازه‌های مختلفی داشته باشد. پس حتما قبل از خرید آن‌ها ماشین خود را اندازه گرفته و سایبانی بخرید که بتواند ماشین را به طور کامل در سایه خود قرار دهد. همینطور ‌می‌توانید سایبان‌هایی را بخرید که برای دو ماشین طراحی شده‌اند. با این کار فضای مورد نیاز خود را به دست آورده و در هزینه‌ها صرفه‌جویی ‌می‌کنید.

ماده پوشاننده سقف سایبان پارکینگ

انتخاب ماده مناسب برای پوشش سقف سایبان پارکینگ اهمیت بسیار زیادی دارد چون این ماده باید در برابر شرایط سخت آب و هوایی دوام بیاورد. در حال حاضر محبوب‌ترین مواد برای سقف سایبان‌های پارکینگ GRP (پلاستیک مقاوم شده با شیشه)، پلی کربنات و شیشه هستند.

مستحکم‌ترین سایبان‌ها از فولاد ساخته ‌می‌شوند. اگر در منطقه‌‌ای پربرف زندگی ‌می‌کنید، بهتر است از این ماده برای سقف سایبان پارکینگ خود استفاده کنید، چون برف‌های سنگین حتی ‌می‌توانند باعث خم شدن مستحکم‌ترین سقف‌ها شوند.

GRP

پلاستیک مقاوم شده با شیشه به نام اختصاری GRP و گاهی FRP (پلاستیک مقاوم شده با فیبر) هم شناخته ‌می‌شود. این ماده‌‌‌ یک لمینت کامپوزیتی از فیبرهای شیشه در‌‌‌ یک زمینه رزین پلی استر است.

مزایا

 • ظاهر شبیه شیشه
 • ‌می‌تواند نیمه شفاف‌‌‌ یا مات باشد، همینطور دارای رنگ‌های مختلف است
 • ‌می‌تواند با لایه مقاوم در برابر اشعه فرابنفش پوشیده شود

معایب

 • نور خورشید ‌می‌تواند باعث از بین رفتن رنگ پنل‌های نیمه شفاف و کمرنگ شدن رنگ پنل‌های رنگی شود
 • مقاومت کمتر در مقایسه با پلی کربنات
 • طول عمر کوتاه‌تر در مقایسه با مواد دیگر (حدود 10 سال)
 • سطح این ماده معمولا زبر بوده و تمیز کردن آن مشکل است و در مقایسه با دیگر مواد سازنده سقف سایبان پارکینگ به مراقبت بیشتری احتیاج دارد

شیشه

مزایا

 • ویژگی‌های آکوستیک خوب، در باران شدید صدای کمتری تولید ‌می‌کند
 • ظاهر شیک و پولیش خورده

معایب

 • قیمت بالا
 • خطرات ایمنی در صورتی که پنل‌ها از شیشه‌های مستحکم شده ساخته نشده باشند
 • محافظت کم در برابر اشعه فرابنفش
 • نصب پرهزینه

پلی کربنات

مزایا

 • مقاومت در برابر ضربه بالا، تقریبا نشکن
 • ‌می‌تواند نیمه شفاف، مات‌‌‌ یا رنگی باشد
 • دارای طول عمر حدودا 25 سال
 • بسیاری از انواع آن دارای فیلتر‌های ضد فرابنفش هستند
 • مقرون به صرفه است
 • عملکرد ساختاری عالی
 • در طول زمان زیبا و مستحکم باقی ‌می‌ماند
 • مقاوم در مقابل آتش
 • مقاوم در مقابل آب و هوا
 • رسانایی حرارتی پایین آن محیط زیرش را حتی در هوای داغ و آفتابی خنک نگه‌می‌دارد

فریم

با انتخاب‌‌‌ یک فریم مستحکم، ‌می‌توانید سایبان پارکینگی بسازید که دوام طولانی داشته و حتی در مقابل شدیدترین باد‌ها نیز مقاوم است.

PVC

PVC در مقادیر زیادی تولید شده و دارای قیمت نسبتا پایینی است. این ماده به نگهداری کمی‌ نیاز داشته و در زمان‌های طولانی ظاهر خوب خود را حفظ ‌می‌کند. اما PVC در معرض نور خورشید دچار انبساط و انقباض شده و همین ویژگی ‌می‌تواند باعث ترک خوردن آن شود.

فولاد

فولاد ماده بسیار مستحکمی‌ است که ‌می‌تواند ساختار بسیار مقاو‌می ‌بسازد. اما این ماده ممکن است گران قیمت بوده و برای جلوگیری از زنگ‌زدگی به نگهداری نیاز داشته باشد. فولاد همینطور به بررسی‌های مرتب برای اطمینان از استحکام و طول عمر طولانی نیاز داشته و در صورتی که زنگ بزند عمر کوتاهی خواهد داشت. استفاده از فولاد نیازمند مصرف انرژی بالایی بوده و موجب آزاد شدن کربن دی اکسید زیادی در اتمسفر ‌می‌شود، اما 100 درصد قابل بازیافت است.

آلومینیوم

آلومینیوم فلز بسیار بادوا‌می ‌است که در عین مستحکم بودن وزن سبکی دارد. این ماده نیز 100 درصد قابل بازیافت است. آلومینیوم ماده بسیار مقرون به صرفه‌ای بوده و دارای طول عمر 25 سال است. آلومینیوم همینطور به خوردگی مقاوم بوده و در اکثر محیط‌ها مقاوم است. علاوه بر این،‌ آلومینیوم به نگه داری کمی ‌نیاز داشته و تا سال‌ها در شرایط خوبی باقی ‌می‌ماند. از این رو،‌ آلومینیوم ماده بسیار مناسبی برای فریم بدنه سایبان پارکینگ است.

سایبان پارکینگ با طراحی عالی و منحصربفرد شرکت تیوان

قیمت

زمانی که بحث قیمت است، مطمئن شوید چیزی را ‌می‌خرید که ارزش پولتان را دارد. حتما قبل از خرید‌‌‌ یک سایبان پارکینگ به فروشگاه‌های مختلف سر بزنید تا ایده‌ای در مورد سایبان‌های موجود و قیمت‌های آن‌ها داشته باشید و بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید.

نتیجه: انتخاب سایبان پارکینگ مناسب

فاکتور‌های مختلفی وجود دارند که باید در انتخاب‌‌‌ یک سایبان پارکینگ مناسب در نظر بگیرید. استحکام، طول عمر و موثر بودن مهم‌ترین ویژگی‌های‌‌‌ یک سایبان پارکینگ مناسب هستند. از این جهت انتخاب مستحکم‌ترین و با دوام‌ترین مواد برای ساخت آن اهمیت بالایی دارد. با انتخاب سایبان پارکینگ پارچه ای در هزینه صرفه جویی خواهید کرد و البته فضایی زیبا با عمرمفید بالا برای ماشین خود فراهم خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ در خدمتتون هستم