سازه چادری کانادا پلیس

کانادا پلیس مرکز برگزاری همایش در ونکوور

کاربری کانادا پلیس ونکوور کانادا

کانادا پلیس ساختمانی است که در ورودی بورارد ونکوور، بریتیش کلمبیا واقع شده است. این ساختمان میزبان همایش های ونکوور، هتل پن پسیفیک ونکوور، مرکز تجارت جهانی ونکوور، مرکز پرواز مجازی فلای اُور کانادا و یک سالن سینمای بزرگ آی‌مکس است. نمای خارجی ساختمان توسط سقف های پارچه ای شبیه بادبان پوشانده شده است. همچنین این ساختمان ترمینال اصلی کشتی های مسافربری کروز منطقه است، جایی که سفرهای دریایی به آلاسکا از آنجا آغاز می شود. این ساختمان توسط معماران زیدلر و رابرتز در مشارکت مشترک با موسون کتل و مکی و معماران برنامه ریز دی اِی، طراحی شده است.

منطقه ای که اکنون کانادا پلیس اشغال کرده است به عنوان مکان بازدید اولین کاوشگران، مکان کارخانه های چوب بری، ورود اولین کشتی هایی که چوب را به بازارهای جهانی می رساند، مهاجرت های عمده از آسیا، مکان اولین راه آهن چند قاره ای و ورود اولین قطار، و مکان پایانه های حمل و نقل عمده برای پشتیبانی از اقتصاد غرب کانادا ایفای نقش کرده است.

مرکز تجاری کانادا پلیس

چرا کانادا پلیس مکان خاصی است؟

تصور یک تفرجگاه که می تواند شهر را به بندر متصل کند، در طی مراحل طراحی به مفهوم مهمی تبدیل شد. یک تخته پیاده روی طولانی به طول یازده فوت که در امتداد اسکله قرار دارد و با زاویه 45  درجه نسبت به شبکه ی شهر، مشرف به بندر، پارک استنلی و کوهستان ساخته شده است. تفرجگاههای دو طرف اسکله در سطوح مختلف به یک میدان در انتهای اسکله منتهی می شنود که یک توسط آمفی تئاتر، رستوران ها و یک مرکز خرید کوچک احاطه شده است.

از طریق خط اسکای ترِین در انتهای ایستگاه واترفرانت یا از طریق خیابان وِست کوردوا در ونکوور می توانید به کانادا پلیس دسترسی پیدا کنید. بادبان های سفید ساختمان آن را به عنوان یک مکان برجسته برای شهر تبدیل کرده است، و همچنین میتوان آن را با خانه ی اپرای سیدنی در سیدنی استرالیا و فرودگاه بین المللی دنور در دنور کلرادو  مقایسه کرد.

این سازه در سال 2001 گسترش یافت تا جایگاهی برای پهلوگرفتن کشتی کروز دیگری را در خود جای دهد. در سال 2009 تا سال 2010، برای بازیهای المپیک زمستانی 2010، کانادا پلیس بعنوان مرکز اصلی مطبوعاتی ایفای نقش کرد.

کانادا ونکوور و سازه ای پارچه ای خاص

پوشش سقف مرکز

سقف پارچه ای تفلون تقویت شده با فایبرگلاس، به مکانی دیدنی در ونکوور تبدیل شده است. عرض آن 180 فوت است و به صورت مورب بر فراز فضاهای نمایشگاه قرار گرفته و با برجستگی های موج دار مانند خود ظاهری مشابه یک بادبان ایجاد می کند. این نقش و نگار دریایی در جزئیات دقیق کل مجموعه منعکس شده است. این سازه ی کشتی مانند روی آب شناور است، و سری تراس های بیرونی منظره ای چشمگیر از کوه ها و پارک استنلی را ارائه می دهد.

پوشش سقف پارچه ای در کانادا

در چه سالی طراحی شد؟

کانادا پلیس در سال 1927 در زمینی ساخته شده است که در اصل مکان راه آهن کانادایی پاسیفیک بی سی بوده است و هدف اصلی آن خدمت به راه آهن کانادایی پاسیفیک و سایر خطوط حمل و نقل اقیانوس آرام بوده است.

در سال 1978 دولت های فدرال، استانی و شهرداری، برنامه ریزی برای توسعه امکانات کنگره، کشتی کروز و هتل را آغاز کردند. چهار سال بعد، دولت کانادا یک شرکت سلطنتی، به نام شرکت بندرگاه کانادا که تا سال 2012 با نام شرکت کانادا پلیس شناخته می شد، ایجاد کرد تا پروژه کانادا پلیس را در مکان بندرگاه بی سی توسعه دهد.  ساخت و ساز با ورود ملکه الیزابت دوم به قایق سلطنتی بریتانیا به همراه پی یر ترودو، نخست وزیر کانادا و ویلیام آر بِنِت، نخست وزیر بریتیش کلمبیا برای آغاز اولین بتن ریزی آغاز شد.

در دوران برگزاری نمایشگاه 86، غرفه کانادا در کانادا پلیس، توسط پرنس چارلز و برایان مولرونی نخست وزیر کانادا افتتاح شد. در میان بزرگترین و استادانه ترین غرفه های ارائه شده توسط هر ملیتی در هر نمایشگاه جهانی، غرفه کانادا میزبان بیش از 5 میلیون بازدید کننده قبل از تاریخ اختتامیه 13 اکتبر 1986 بود.

شرکت کانادا پلیس (CPC)، نماینده ی سلطنت، همچنان به عنوان مالک و هماهنگ کننده ی امکانات کانادا پلیس عمل می کند.

سازه کششی معروف در کانادا

رویدادهای مهم در این مرکز

در طول سال بسیاری از رویدادهای جامعه در کانادا پلیس میزبانی و برگزار می شود. هتل پن پسیفیک ونکوور در ژانویه 1986 افتتاح شد و دارای 503 اتاق و سوئیت، دو رستوران و لابی است. این هتل توسط هتل ها و استراحتگاه های پن پسیفیک اداره می شود.

شیپورهای موروثی که قبلاً به آن شیپور ساعت 12 می گفتند، هر روز ظهر چهار نت اول اُ کانادا را به صدا در می آورد و در سراسر مرکز شهر ونکوور و فراتر از آن شنیده می شود. ده شیپور که پنج تای آنها رو به شمال و پنج تای آنها رو به شرق در سقف هتل پان پاسیفیک قرار دارد و خروجی آن 115 دسی بل است. آنها ایده لس ساوتول بودند که توسط رابرت سوانسون برای صدمین سالگرد تولد کانادا در سال 1967 طراحی و ساخته شد و بودجه آن را بی سی هیدرو تأمین کرد. آنها در ابتدا در پشت بام ساختمان بی سی هیدرو (الکترای فعلی) بودند و هنگام تبدیل مقر به کانکس در اوایل دهه 1990  ساکت بودند. پس از تملک، نوسازی و انتقال مجدد به کانادا پلیس، در 8 نوامبر 1994 صدای شیپورها دوباره آغاز شد. به دلیل شکایت، خیلی زود تایمر آن از مکانیکی به الکتریکی تغییر یافت تا در زمان دقیق خود به صدا درآیند. آنها در طول بازی های المپیک 2010، 26 بار به صدا درآمدند، یک بار برای هر مدال کسب شده توسط کانادا. اولین صدا در ساعت 19:30 عصر 13 فوریه برای مدال نقره ای بود که جنیفر هیل برنده شد. صدای شیپورهای موروثی در ساعت 7:00 بعد از ظهر، هر شب از 26 مارس تا 16 آوریل 2020  برای حمایت از کارکنان کادر درمان در سراسر کانادا پخش خواهد شد. سیگنال زمانی قابل توجه دیگر در منطقه اسلحه ای است که در ساعت 9، در اطراف بندرگاه پارک استنلی شلیک میشود.

سازه کششی سبک در دنیا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *