شستشوی سازه های پارچه ای

شستشوی سازه های پارچه ای

نحوه ی شستشوی سازه های پارچه های پی وی سی مورد استفاده در سازه های چادری یکی از دغدغه های کارفرمایان می باشد. اینکه چگونه و با چه مکانیزم می توان این سازه ها را تمیز نمود موضوعی است که بیشتر اوقات برای کارفرمایان بدون جواب قطعی و درست می ماند. نکات مهمی درمورد شستشو سازه های چادری یا پارچه ای وجود دارد که باید حتما موردتوجه قرار گیرد. عدم توجه به نکات ممکن است موجب آسیب دیدن سازه در حین شستشو گردد. از این رو، در این مقاله به بررسی انواع روش های شستشو و نکات مهم در این زمینه می پردازیم.

انواع روش های شستشوی سازه پارچه ای

روش های مختلفی برای شستشوی سازه های قابل شستشو ازجمله سازه چادری و سازه پارچه ای وجود دارد. شستشو ممکنه است بصورت ماهانه یا بصورت ویژه درصورت بروز بارندگی یا گردو غبار انجام شود.

برای شستشوی سازه پارچه ای، باتوجه به هریک از عوامل، روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه بصورت مختصر بیان می کنیم. اما به منظور اطلاع از جزئیات بیشتر درمورد شستشوی سازه پارچه ای و چادری می توانید با گروه مهندسی تیوان در تماس باشید. همچنین برای دریافت مشاوره به منظور خرید سازه های پارچه ای تیوان و سازه  های چادری تیوان، با ما در ارتباط باشید.

روش های معمولی تمیز کردن سازه های چادری

در این روش از پاک کننده یا مواد شوینده استفاده می شود. همچنین معمولا از دستگاه هایی استفاده می شود که آب را با فشار زیاد خارج می کنند. واتر جت یکی از همین دستگاه ها است. در این مورد می توان روی سازه ایستاد و پارچه رو بوسیله ی واتر جت تمیز کرد.

روش شستشو سازه چادری با استفاده از مواد معدنی

در این روش، از مواد معدنی مانند آمونیاک، اسید نیتریک، اسید استیک، اسید سولفوریک، مایع سفیدکننده و سود سوزآور استفاده می شود. این مواد برای تمیز کردن سازه چادری و پارچه ای در زمانی استفاده می شود که این سازه ها دارای آلودگی با منشا مواد معدنی هستند.

روش جدید شستشو

یکی از روش های نوین شستشو موادی مختص پارچه های PVC هستند که توسط شرکت سرج فراری ساخته و عرضه شده اند. البته این مواد هنوز در دسترس کشور ما قرار نگرفته است و البته با ارتباطات ما باشرکت تولید کننده در حال ارتباطی موثر هستیم.

دستورالعمل های شستشوی سایبان چادری و پارچه ای

معمولا توصیه می شود سازه های چادری را بصورت ماهانه تمیز شود. معمولا دو دلیل برای این توصیه وجود دارد:

  • حفره های ریز زیادی در سطح صاف پارچه کششی وجود دارد. این حفره ها سبب می شود کثیفی های موجود در سطح سازه پارچه ای بصورت طولانی مدت باقی بماند.
  • سطح برخی پارچه ها با یک لایه PVDF پوشیده شده است. سازه چادری یا پارچه ای دارای این پارچه ها نیز باید بصورت منظم تمیز شوند.

نکات مهم در حین شستشوی سایبان پارچه ای و چادری

به منظور شست و شوی سازه چادری و پارچه ای و تمیز کردن سایبان پارچه ای از آلودگی ها و گردو غبار باید به نکات مهمی توجه کنید. مهمترین نکات عبارتند از:

  • از یک برس نرم یا اسفنج استفاده کنید
  • از یک ماده شوینده مناسب یا یک ماده پاک کننده استفاده کنید.
  • حتما از آب در هنگام شستشو استفاده شود.

درصورت عدم رعایت برخی نکات در حین شستشو سازه پارچه ای، ممکن پارچه دچار آسیب شود. یکی از این آسیب های رایج، ناشی از برخی مواد شیمیایی است. آسیب دیدن سازه های پارچه ای در مقابل مواد شیمیایی به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهمترین عوامل موثر در این اسیب ها عبارتند از:

  • میزان غلظت مواد شیمیایی مورداستفاده
  • حالت مواد شیمیایی بصورت جامد، مایع یا گاز
  • مدت زمان تماس با مواد شیمیایی

بطورکلی، برخی عوامل صورت جداگانه برای سازه های چادری و پارچه ای ضرری ندارند. اما همین مواد در ترکیب با سایر عوامل ممکن است به سازه پارچه ای آسیب وارد کنند.

خدمات تیوان

موضوعی که حائز اهمیت است خدماتی است که گروه مهندسی تیوان برای آسودگی خاطر کارفرمایان و ارائه خدمات پس از فروش با کیفیت، موضوع شستشوی پارچه را نیز جزو خدمات پس از فروش خود رائه می دهد.

جهت شستشوی پارچه و تمیز نمودن سازه های پارچه ای با ما در تماس باشید تا خدمات با کیفیت را به شما ارائه دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *