خدمات سازه های متحرک

خدمات سازه های متحرک تیوان

برای دریافت اطلاعات از خدمات سقف های متحرک با ما همراه باشید.

خدمات سازه های متحرک

سازه های متحرک چیست؟

این سازه‌ها که در مدل‌ها و جنس‌های مختلفی طراحی می‌شوند، بر خلاف ظاهر ظریف آن، از جنس‌های مرغوب و مقاوم ساخته شده تا توان استفاده در شرایط مختلف آب و هوایی را داشته باشد. اگر از مدل‌های شیشه‌ای و یا پارچه‌ای این سازه‌ها استفاده کنید، توانایی گذردهی نور را نیز دارند. این سازه‌ها الهام گرفته شده از طبیعت هستند و به همین خاطر زیبایی خیره‌کننده‌ای به فضا می‌بخشند.

این سازه‌ها خود شامل سقف‌های متحرک، سایبان‌ها و شید‌ها هستند. با توجه به وزن کم این محصولات، در کنار زیبایی و مقاومت، می‌تواند در مقایسه با یک سیستم سقف سنتی، در هزینه نیز صرفه‌جویی داشته باشد و در کنار آن شما هزینه زیادی بابت نورپردازی، گرمایش و حمل و نقل آن نیز نخواهید داد و در صورت استفاده از متخصص برای نورپردازی آن، به علت شفاف بودن سازه نورپردازی آن نیز مقرون به صرفه است. همچنین به علت پیش ساخته بودن این محصولات مدت زمان لازم برای روند کاری شما را کاهش می‌دهد.

سازه‌ها، بخش پایه‌ای و نگهدارنده سقف‌های متحرک را تشکیل می‌دهند و جنس خود سقف نیز می‌تواند متریال‌هایی مانند شیشه، آلومینیوم و پارچه باشد. سازه‌های شیشه‌ای و پارچه‌ای متداول‌ترین نوع این سازه‌ها هستند و در اغلب مواقع از آن‌ها استفاده می‌شود. این مواد بسته به شرایط محیطی و نوع کاربری مکانی که قصد نصب سازه متحرک در آن را دارید تعیین می‌شوند. برای مثال سازه‌های چادری بهتر است در آب و هوا‌ی مناسب‌تر استفاده شود. در مناطقی که برف فراوانی می‌بارد استفاده از دو نوع دیگر متداول تر است و بیشتر توصیه می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تعمیر و نگهداری سازه های متحرک با مشاورین ما تماس بگیرید.

اصول طراحی سازه های متحرک

در طراحی این سازه ها درواقع قرار است سیستمی طراحی شود که تغییر شکل می دهد. بنابراین در طراحی سازه متحرک اصول مهمی درنظر گرفته می شود که به شرح زیر است:

 • شیئی که تغییر شکل می دهد دارای بخش های کوچکتری است که بصورت یکپارچه و کامل عمل می کند.
 • این سیستم از اتصال دهنده هایی تشکیل شده که هریک ویژگی خاص خود را دارند و به آنها بلوک های دینامیکی گفته می شود.
 • این سازه دو ماهیت اصلی دارد: یک ماهیت سازه ای و یک ماهیت مکانیکی.
 • در این سازه، اشیا قابلیت تغییر شکل دارند و این رفتار سازه ها برطبق اصول هندسی طراحی شده است.
 • یکی از موضوعات مهم و حساس در طراحی سازه های متحرک، شکل آنها، تغییرپذیری و نحوه ایجاد گروه های بزرگ و مختلفی از اشکال سازه های متحرک و تغییر پذیر می باشد.
 • شکل های طراحی شده در این سازه ها هیچگاه پایان نمی پذیرند و محدود به تعداد یا گروه خاصی از شکل های استوانه ای یا چندضلعی نمی شود.
 • برای ایجاد تغییرپذیری و حرکات صحیح در مقیاس سازه های بزرگ باید نکات اجرایی مهمی درنظر گرفته شود که مهمترین و اولین نکته، پایداری سازه ها در هنگام جابجایی است.

برخی از خدمات سقف های متحرک تیوان

 • تعمیر موتور

  تعمیر یا تعویض موتور سازه متحرک

 • تعمیر سیستم نورپردازی

  تعمیر یا تعویض LED های سقف

 • شسشتشو سازه های متحرک

  شستشو و تعمیر پارچه های سقف متحرک

تعمیر سازه های متحرک

یکی از مهم ترین خدمات سقف های متحرک تعمیر این سازه در صورت نیاز بعد از چندین سال نصب است. با توجه به نوع ماده ساخته شده این سازه‌ها اعم از شیشه، پارچه و و یا آلومینیوم، تعمیرات مربوط به این سازه‌ها متفاوت است. سازه‌های چادری معمولا از پارچه‌های‌ PVC کششی مخصوص و مقاوم و در عین حال نازک ساخته می‌شود. برای تغییر کاربری و انتقال این سازه‌ها، نیاز به طراحی جدیدی برای این سازه‌ها است که توسط متخصصین طراحی سازه‌ انجام می‌شود.

تعمیر موتور سازه های متحرک

برای جابجایی و جمع و باز شدن این سازه‌ها، موتوری در آن تعبیه شده که این وظیفه را انجام می‌دهد. برای تعمیر این موتور‌های علاوه بر دانش فنی لازم در رابطه با موتور‌ها و بازو‌های مکانیکی، نیاز به دانش خاصی در زمینه سازه های متحرک نیز می‌باشد. اگر موتور سازه شما خراب شد و یا به خوبی گذشته کار نکرد هیچ نگران نباشید زیرا معمولا این اشکالات قابلیت رفع شدن دارند و توسط متخصصین این حوزه تعمیر خواهند شد. این موتور‌ها به طور معمول با برق شهری 220 ولت کار می‌کنند و کیفیت بالایی دارند اما در مواقعی نیاز به تعمیر و چک دارند.

این سازه‌ها معمولا شامل چند بخش است: ستون‌های در جلوی که آب باران را منتقل می‌کنند، خرپا یا ستون‌های تکیه گاه، تیر‌های اصلی که نقش آبریز را ایفا می‌کنند و تیر‌های فرعی که در برخی سازه‌های خاص استفاده می‌شود.

نورپردازی سازه

نورپردازی سازه های متحرک یقینا یکی از بخش‌های مهم این سازه‌هاست که جلوه خیره کننده‌ای به آن می‌بخشد. بخش خدمات سقف های متحرک به منظور اهمیت این موضوع بسیار روی این بخش تمرکز دارد. به دلیل شیشه‌ای بودن و یا پارچه‌های نازک، در طول روز می‌توانید از نور آفتاب استفاده کنید و فضای طبیعی را داشته باشید پس این نورپردازی در شب جلوه اصلی خود را نمایش می‌دهد که با استفاده از متخصصین در این حوزه می‌توانید با نورپردازی قوی، فضای دلنشینی را ایجاد کنید.

فضای مدرنی که نورپردازی مناسب در کنار طراحی خوب یک سازه ایجاد می‌کند همواره مورد توجه صاحبان مشاغل مانند رستوران داران است. چراغ‌های استفاده شده در نورپردازی این سازه‌ها در مدل‌های نقطه‌ای و خطی و طراحی می‌شود. اگر قصد طراحی یک فضای کلاسیک را دارید پیشنهاد استفاده از چراغ‌های کریستالی را داریم و در صورتی که فضای مدرن را مد نظر دارید چراغ‌های اکرلیک مناسب معماری این سبک می‌باشند.

استفاده از چراغ‌های LED به همراه استفاده از یک دیمر در خروجی که امکان تنظیم نور را فراهم می‌کند، می‌تواند فضایی زیبا و در عین حال با مصرف پایین را فراهم کند. نورپردازی مناسب همچنین می‌تواند فضا را بازتر و وسیع‌تر نمایش دهد.

شستشوی پارچه و شیشه

بسته به جنس سازه‌های شما، روش‌های شستشوی سازه نیز متفاوت است. اگر سازه‌ی شما از جنس پارچه‌های PVC باشد و شما به طور دوره‌ای آن را تمیز کنید نیاز به استفاده از مواد خاصی وجود ندارد و می‌توانید آن را با واترجت‌های مخصوص و پاک کننده‌های معمولی تمیز کنید. اگر به دلیل خاصی نیاز به شستشو دارند بهتر است فورا آن را تمیز کنید تا آثار آلودگی بعد از گذشت مدتی بر روی سازه ماندگار نشوند. همچنین برخی آلودگی‌ها ممکن است در صورت توجه نکردن به آن، باعث آسیب دیدن سازه شما شود.

شستشوی سازه‌های شیشه‌ای معمولا ساده تر از سازه‌های پارچه‌ای است و در صورت استفاده از مواد تمیز کننده رایج می‌توانید آن را تمیز کنید ولی برای تمیز کردن چادر‌ها باید به نوع مواد، غلظت، اثرات ترکیب دو یا چند ماده شوینده بر پارچه و حتی دمای آب نیز توجه کنید.

برای شستشوی سازه‌های پارچه‌ای و شیشه‌ای بهتر است از شرکت ارائه دهنده خدمات سازه‌ها، اطلاعات کافی و مناسب را در زمینه شستشو و نگهداری آن دریافت کنید

تعویض پارچه و شیشه

اگر شما از سازه های متحرک پارچه‌ای و یا شیشه‌ای استفاده می‌کنید ممکن است گاهی و به دلایل خاصی نیاز به تعویض متریال استفاده شده در این سازه‌ها داشته باشید. شیشه و پارچه به کار رفته شده در این سازه‌ها قابلیت تعویض دارند و هر زمان که احساس نیاز کردید می‌توانید این کار را انجام دهید. اگر برای پارچه و یا شیشه سازه شما مشکلی رخ داده که قابل تعمیر نیست و یا قصد تنوع دادن به آن را با تعویض متریال سازنده، رنگ و یا جنس آن دارید می‌توانید با درخواست تعویض چادر و یا شیشه‌ی به کاربرده شده در سازه به متخصصین، آن را تغییر دهید و مجددا از آن استفاده کنید. این بخش هم میتواند یکی از مهمترین قسمت های خدمات سقف های متحرک در گروه مهندسی تیوان باشد.

برخی از پروژه هایی که از خدمات مجموعه تیوان استفاده کرده اند

تماس با متخصص
سوالی دارید؟ در خدمتتون هستم