سقف آلومینیومی

سقف متحرک آلومینیومی ایده ای نو در معماری

در گذشته پوشش سقف ها به گونه ای بود که بعد از اجرا برای همیشه ثابت بودند و دیگر قابلیت جمع شدن نداشتند. نیاز انسان سبب کشف سازه های جدید با کاربری متفاوت است. پوشش سقف ها نیز از این ماجرا جدا نبودند و نیاز انسان به پوششی که همیشگی نباشد سبب ایجاد سازه های متحرک شد.

سازه متحرک نمونه ای از بهترین پوشش ها با کاربری عالی برای سقف است. سازه ای که در نوع خود بی نطیر است و کاملا فضایی چهار فصل را ایجاد می کند. بعد از استفبال از سقف های متحرک پارچه ای نمونه ای از سقف های جمع شونده به نام سقف متحرک آلومینیومی وارد عرصه معماری و ساختمان شدند. سازه هایی بسیار مقاوم و با عمر بالاتر نسبت به سازه های پارچه ای به دلیل استفاده از صفحات آلومینیومی به جای پارچه در سقف های متحرک این امکان را ایجاد کرد.

این نوع پوشش ها کاربرد های بسیار گسترده ای دارند از سقف متحرک رستوران، سقف متحرک استخر، سقف متحرک حیاط و سایبان متحرک تراس و بسیار کاربردهایی که برخی از آنها در نمونه های زیر قابل مشاهده است.

سقف متحرک آلومینیومیسقف متحرک آلومینیومیسقف متحرک آلومینیومیسقف متحرک آلومینیومی

مزایای سقف متحرک آلومینیومی

برای محیط های باز با تابش مستقیم نور خورشید معمولا نصب سقف متحرک آلومینیومی بهترین گزینه است. از مهمترین مزایای این سازه می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • این سازه می تواند طراحی های زیبا و مدرنی را برای محیط های مختلف ایجاد کند. بخصوص در ترکیب با سایر محصولات مانند پنجره های گیوتینی و شیشه های اسلایدینگ، حس مدرن بودن بیشتری ایجاد می کند.
 • طرح های خاص این نوع سقف معمولا برای پوشش محیط هایی همچون رستوران و کافی شاپ، باغ و هتل قابل استفاده است.
 • این سازه نسبت به بسیاری از سازه های دیگر، قیمت مناسبی دارد.
 • در شرایط آب و هوایی مختلف، تاثیر کارامد و فوق العاده ای دارد.
 • نسبت به محصولات قدیمی، توان بسیار بالایی در زمینه تحمل بار ازجمله باران و برف ازاخود نشان می دهد.
 • در مقایسه با سایر محصولات متحرک، عایق حرارتی و صوتی نسبتا بالایی دارد. زیرا بین پنل های آلومینیومی، کانال هایی تعبیه شده که توسط مواد عایق و سبک پر می شود و لایه ای ضخیم در برابر انتقال حرارت و صوت ایجاد می کند.
 • با این نوع سقف می تواند حالت تهویه ایجاد کرد. این کار با ایجاد حالت نیمه باز در این سقف ها ایجاد می شود. در حالت نیمه باز علاوه براینکه سایه را در محل داریم، هوا نیز از بین پنل های آلومینیومی در جریان است.

پوشش این سقف هم از لحاظ زمان و هم از لحاظ تحمل ضربه و فشار و مقاومت در برابر اجسام سنگین و تیز درمقایسه با سایر نمونه های سقف متحرک عمر بیشتری دارد.

سقف متحرک آلومینیومیسقف متحرک آلومینیومیسقف متحرک آلومینیومیسقف متحرک آلومینیومی

ویژگی های سقف متحرک آلومینیومی

سقف های متحرک آلومینیومی در رده سقف های مستحکم و مقاوم قرار دارند. این نوع سقف ها تمام آلومینیوم هستند و علاوه بر زیبایی، مقاوم به فشار هستند. معمولا این نوع سقف با متریال مختلف آهن و آلومینیوم قابل اجرا در محل است.

یکی دیگر از ویژگی های بارز این نوع سازه این است که ساختار ثابت پایه یا متحرکی دارد. سقف متحرک آلومینیوم را می توان بصورت سایه روشن یا سقف جمع شونده طراحی و نصب کرد.

سقف متحرک آلومینیومیسقف متحرک آلومینیومیسقف متحرکسقف متحرک

قیمت سقف متحرک آلومینیومی

هزینه و قیمت نهایی طراحی و ساخت این سقف متحرک به عوامل مختلفی وابسته است. بطور کلی قیمت سقف متحرک باتوجه به موارد زیر تعیین می شود:

 • ابعاد و اندازه سازه
 • متریال بکار رفته در طراحی و ساخت سازه
 • نوع کاربرد این سایبان
 • برند و شرکت سازنده

درصورتی که قصد انتخاب و خرید و نصب و راه اندازی سقف متحرک آلومینیومی را دارید، می توانید با همکاران ما در بخش فروش و پشتیبانی گروه مهندسی تیوان مشورت نمایید.

سقف متحرکسقف متحرکسقف متحرکسقف آلومینیومیسقف آلومینیومیسقف آلومینیومیسقف آلومینیومیسقف آلومینیومیسقف متحرک آلومینیومیسقف متحرک آلومینیومیسایبان متحرک آلومینیومیسقف متحرک آلومینیومی برقیسقف متحرک برقیسازه متحرک آلومینیومیسازه متحرک آلومینیومی