سقف متحرک آلومینیومی

سقف آلومینیومی

سقف متحرک آلومینیومی ایده ای نو در معماری

در گذشته پوشش سقف ها به گونه ای بود که بعد از اجرا برای همیشه ثابت بودند و دیگر قابلیت جمع شدن نداشتند. نیاز انسان سبب کشف سازه های جدید با کاربری متفاوت است. پوشش سقف ها نیز از این ماجرا جدا نبودند و نیاز انسان به پوششی که همیشگی نباشد سبب ایجاد سازه های متحرک همچون سقف متحرک آلومینیومی شد.

سازه متحرک نمونه ای از بهترین پوشش ها با کاربری عالی برای سقف است. سازه ای که در نوع خود بی نطیر است و کاملا فضایی چهار فصل را ایجاد می کند. بعد از استفبال از سقف متحرک پارچه ای نمونه ای از سقف های جمع شونده به نام سازه متحرک آلومینیومی وارد عرصه معماری و ساختمان شدند. سازه هایی بسیار مقاوم و با عمر بالاتر نسبت به سازه های پارچه ای به دلیل استفاده از صفحات آلومینیومی به جای پارچه در سقف های متحرک این امکان را ایجاد کرد.

این نوع پوشش ها کاربرد های بسیار گسترده ای دارند از سقف متحرک رستوران، سقف متحرک استخر، سقف متحرک حیاط و سایبان متحرک تراس و بسیار کاربردهایی که برخی از آنها در نمونه های زیر قابل مشاهده است.

کاربری سازه متحرک آلومینیومی

از سقف متحرک آلومینیومی عموما در فضاهایی که نیاز به سایه مناسب دارند استفاده می‌شود. متریال به کار رفته در این سازه، تیغه‌های آلومینیومی است که قابلیت چرخیدن دارند. این تیغه‌ها محکم هستند و از سقف محافظت می‌کنند. چنانچه این تیغه‌ها را محکم ببندید یک سازه و سقف مستحکم دارید که هیچ قدرتی نمی‌تواند به آن آسیب وارد کند. با چرخیدن این تیغه‌ها، نور آفتاب می‌تواند از سقف عبور و فضا را روشن کند. همچنین این سقف‌ها با توجه به ساختار و جنسی که دارند، فضای بسیار خنکی به وجود می‌آورند. سقف‌های متحرک آلومینیومی عموما به صورت برقی و یا اتوماتیک کار می‌کنند و کاربر می‌تواند با فشردن یک دکمه باز و بسته شدن آن را مدیریت کند. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از سقف آلومینیومی متحرک این است که عمر طولانی دارد. بنابراین دیگر نگرانی بابت ترمیم آن نخواهید داشت. همچنین آلومینیوم دربرابر خوردگی مقاوم و با محیط زیست سازگار است. وزن آن سبک است و در عین حال ظاهر بسیار مدرن و زیبایی دارد.

قیمت سقف آلومینیومی

هزینه و قیمت نهایی طراحی و ساخت این سقف متحرک به عوامل مختلفی وابسته است. بطور کلی قیمت سقف متحرک باتوجه به موارد زیر تعیین می شود:

  • ابعاد و اندازه سازه
  • متریال بکار رفته در طراحی و ساخت سازه
  • نوع کاربرد این سایبان
  • برند و شرکت سازنده

درصورتی که قصد انتخاب و خرید و نصب و راه اندازی سقف متحرک آلومینیومی را دارید، می توانید با همکاران ما در بخش فروش و پشتیبانی گروه مهندسی تیوان مشورت نمایید.

تماس با متخصص
سوالی دارید؟ در خدمتتون هستم