سایبان خودرم

سایبان پارکینگ ماشین

طراحی، ساخت و اجرا سایبان پارکینگ ماشین

یکی از مهمترین مزایای سایبان های پارچه ای که باعث روی آوری مردم به آن شده موضوع عمر مفید آن است. در مقایسه با مصالح سبک دیگر وقتی در مقام قیاس برمی آییم این موضوع اولویت اول را برایمان دارد چرا که ما ترجیح میدهیم از مصالحی استفاده کنیم که در مقایسه با قیمت مناسبشان عمر مفیدی خوبی داشته باشند.

سایبان های پارچه ای یا سازه های پارچه ای به دلیل نوع پارچه ی مصرفی آنها ( پی وی سی، الیاف پلی استر) مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی دارند تا جایی که در بعضی برند ها مانند سرج فراری فرانسه تا 30 سال عمر مفید هم می رسند. موضوع دیگری که مطرح می شود این است که بعد از گذشت این مدت نیز می توان پارچه را تعویض کرد.

سازه سبک

سایبان پارکینگ ماشین

یکی از فرم های اصلی سازه کششی فرم آرک میباشد این فرم باتوجه به راحتی در اجرا برای کابری هایی مثل پارکینگ و فضاهای ورودی مناسب است. در مناطق بارانی برای جلوگیری از فرسایش ماشین می توان با هزینه کم پارکینگ زیبا برای کاربری چندین ماشین داشته باشیم.

سایبان خودرو

سایبان پارکینگ

البته در ساخت هریک از این نوع سایبان ها نکات مهمی درنظر گرفته می شود. مثلا در هنگام ساخت سایبان ماشین در حیاط منزل یا ویلا معمولا اهرم دیوار بسیار موثر و کاربردی است. یا هنگام طراحی سایبان پارکینگ در مجاورت کارخانه، کاربرد سازه های مقاومتی مهمتر است. همچنین در ساخت سایبان بعنوان پارکینگ منازل و آپارتمان ها، فضای کمتری برای ساخت یک پارکنینگ سقف دار مجهز وجود دارد. بنابراین طراحی و ساخت این نوع سایبان با درنظر گرفتن نوع کاربرد سایبان انجام می شود و نوع کاربری تاثیر مستقیمی بر نوع طراحی خواهد داشت.

گروه مهندسی تیوان با طراحی و اجرا سایبان پارکینگ ماشین در منطقه بارانی آبعلی نظر مثبت کارفرما را دریافت کرد.

برای دیدن تمامی پروژه ها اینجا را کلیک کنید.

مشخصات پروژه :

نوع سازه و اتصالات : فولاد st 37پارچه : PVC-PVDF دیکسون فرانسه
پوشش سازه : رنگ الکترواستاتیک کوره ایپوشش اتصالات : گالوانیزه گرم
متراژ : 60 مترمربعفرم : آرک(قوسی)
مکان : آبعلی، تهراننوع کابل : استرند 8 میلیمتر روکشدار
کاربری : سایبان پارکینگمدت زمان طراحی، ساخت و اجرا : 35 روز
سال ساخت : آبان 1398عمر مفید : +20 سال

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *