سایبان

آلاچیق پارچه ای بام مجتمع مسکونی

طراحی، ساخت و اجرا آلاچیق پارچه ای بام مجتمع مسکونی

در این پروژه با توجه به نیاز کارفرما و وضعیت موجود اولیه، سازه ای از قبل با تلفیق آهن و چوب طراحی و اجرا شده بود. پس از صحبت های اولیه با کارفرما و شناخت نیاز ،گروه مهندسی تیوان طرحی براساس وضعیت موجود به کارفرما پیشنهاد داد.

سایبان پارچه ای مورد نظر با توجه به وضعیت موجود طراحی اولیه شد. طرح کایت مناسب ترین طرح با توجه به نیاز کارفرما بود. با درنظر گرفتن ارتفاع بام که از سطح زمین در ارتفاع 52 متری قرار داشت و سرعت باد، برای این پروژه از پارچه ای دو رو پی وی دی اف 750 گرم هانوا کره استفاده گردید. سایبان چتری با فرم کایت به ابعاد 3*5 متر تعداد 2 عدد پس از تایید کارفرما در محل پروژه اجرا گردید.

عمر مفید این پارچه در شرایط جوی تهران حداقل 10 سال است. از نکات دیگر سازه های پارچه ای آنتی یو وی بودن آن است. مقاومت سازه چادری در برابر باد 120 کیلومتر می باشد که هنگام طراحی، براساس پیش فرض باد 120 کیلومتر طراحی می شود.

اتصالات این سازه فولاد آبکاری شده با کروم می باشند. از مزایای دیگر سایبان های پارچه ای خاصیت ضد حریق بودن آن است، به طوری که با استفاده از فناوری نانو پارچه ها خاصیت خود خاموش شونده دارند و در اثر آتش دچار شعله نمی شوند.

در فضای باز بام مجتمع مسکونی واقع در شیخ بهایی تهران آلاچیق پارچه ای مناسب با نظر کارفرما با گرفتن بالاترین رضایت توسط سازه های پارچه ای تیوان اجرا شد.

برای دیدن تمامی پروژه ها اینجا را کلیک کنید.

مشخصات پروژه :

نوع سازه و اتصالات : فولاد st 37پارچه : PVC-PVDF هانوا کره
پوشش سازه : رنگ الکترواستاتیک کوره ایپوشش اتصالات : گالوانیزه گرم
متراژ : 30 مترمربعفرم : کایت(زین اسبی)
مکان : شیخ بهایی، تهراننوع کابل : استرند 8 میلیمتر
کاربری : آلاچیق بام مجتمع مسکونیمدت زمان طراحی، ساخت و اجرا : 25 روز
سال ساخت : مرداد 1398عمر مفید : +20 سال

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *