سایبان های حیاط فضای گردشگری در مرز مهران

طراحی،ساخت و اجرا سایبان های حیاط شرکت نفت مرزمهران

یک سازه پارچه ای کششی چه نوع سازه ای است؟ این اصطلاح آنچه را که یک فرد عامی ممکن است چادر بنامد، توصیف می کند. واژه ای که اهل صنعت با بی میلی از آن اجتناب می کنند، چرا که نگرانی ها و مفاهیمی نظیر قابلیت شعله ور شدن، بی دوام بودن و مردمان کوچ نشین پر از گرد و خاک را در ذهن تداعی می کند.

سایبان های حیاط مرز مهران آلاچیق پارچه ای حیاط

با وجود این نکات، سازه های پارچه ای کششی، پوشش ها یا تعریف کننده فضاهای محصوری هستند که در آنها پارچه از قبل شکل داده شده و پیش کشیده می شودتا فرمی را ایجاد کند که تحت تاثیر انواع بارها در محیط پایدار باشد. با اینحال در چنین تعریف محدودی، ویژگی همیشگی آنها یعنی جاذبه شان از قلم می افتد: سازه های پارچه ای کششی، با جرات و جسارت، ارائه کننده اشکالی منحنی در جهانی از زاویه های قائم هستند.

سازه کششی حیاط سایبان چادری ایران سایبان پارچه ای

سایبان مسجد

شرکت نفت واقع در شهر مرزی مهران بافضایی بزرگ برای گردشگری اما بی استفاده نیازمند ایده ای زیبا و البته متناسب با شرایط آب و هوایی آن منطقه بود. مهران شهری مرزی در استان ایلام با اقلیم گرم و خشک است. استفاده از سایبان های پارچه ای در این ضای گردشگری و البته ورودی مسجد گزینه ای عالیبه نظر می رسید. از آنجایی که سازه های کششی به واسطه عمر مفید بسیار بالا و سازگار با دمای بالا هستند این سازه ها انتخاب شدند. گروه مهندسی تیوان با چندیدن سال سابقه کار در زمینه طراحی و ساخت انواع سایبان های کششی مسئولیت صفر تا صد این پروژه که شامل 6 عدد آلاچیق و یک سایبان ورودی مسجد برعهده گرفت. در نهایت نتیجه کاملا رضایت بخش بود.

برای دیدن تمامی پروژه ها اینجا را کلیک کنید.

مشخصات پروژه :

نوع سازه و اتصالات : فولاد st 37پارچه : PVC-PVDF ورسایدگ
پوشش سازه : رنگ الکترواستاتیک کوره ایپوشش اتصالات : گالوانیزه گرم
متراژ : 6 تا سایبان 4*4 و یک سایبان ورودی 5*5فرم : پارادایس و پارادایس لیفه
مکان : مهران ، ایلامنوع کابل : استرند 8 میلیمتر
کاربری : سایبانهای حیاط و سایبان ورودی مسجدمدت زمان طراحی، ساخت و اجرا : 30 روز
سال ساخت : مرداد 1399عمر مفید : +20 سال

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *