آلاچیق پارچه ای

آلاچیق پارچه ای

آلاچیق ویلا

سازه کششی

آلاچیق مدرن

طراحی، ساخت و اجرا آلاچیق پارچه ای

یکی از مسائل اصلی در فضاهای باز و روف گاردن ایجاد فضایی آلاچیق مانند برای ایجاد سایه در هنگام استراحت است.

یکی از مهمترین مزایای سایبان های پارچه ای که باعث روی آوری مردم به آن شده موضوع عمر مفید آن است. در مقایسه با مصالح سبک دیگر وقتی در مقام قیاس برمی آییم این موضوع اولویت اول را برایمان دارد چرا که ما ترجیح میدهیم از مصالحی استفاده کنیم که در مقایسه با قیمت مناسبشان عمر مفیدی خوبی داشته باشند.

سایبان های پارچه ای یا سازه های پارچه ای مثل آلاچیق ویلا به دلیل نوع پارچه ی مصرفی آنها مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی دارند تا جایی که در بعضی برند ها مانند سرج فراری فرانسه تا 30 سال عمر مفید هم می رسند. موضوع دیگری که مطرح می شود این است که بعد از گذشت این مدت نیز می توان پارچه را تعویض کرد.

یکی از کاربردهای سازه کششی طراحی و ساخت آلاچیق ویلا و مدرن است. گروه مهندسی تیوان به بهترین شکل آماده ارائه فرم های متنوع و جدید براساس کلیت فضاست.

در حیاط ویلا شخصی با فضایی بسیار زیبا کارفرما نیاز خود را با گروه تیوان مطرح و درخواست طراحی آلاچیق مدرن در فضای خود داد.

در واقع کاربری این فضا برای نشیمن و استراحت بود. سازه های پارچه ای تیوان با چندین سال سابقه در طراحی، ساخت و اجرای با کیفیت در زمینه سازه های پارچه ای این بار نیز رضایت مشتری را در پاسخ به اعتماد خود دریافت کرد.

مراحل اجرای آلاچیق ویلا

اجرا و ساخت آلاچیق ویلا، کاری بسیار تخصصی و بسیار حساس است. تیم تخصصی تیوان، سال ها در این زمینه تجربه کافی کسب نموده و آماده اجرای انواع آلاچیق است. حفظ امنیت در سااخت آلاچیق، یکی از مهمترین اولویت های ما است. معمولا در ابتدای کار، یک صفحه پلیت در عمق 30 متری طح محوطه قرار داده می شود. وجود این صفحه الزامی بوده و این صفحه قرار است وزن زیادی را تحمل کند.

پس از اجرای صفحه پلیت براساس اندازه های اولیه، نوبت به آهن آلات سبک می رسد. آهن آلات سبک یا قوطی ها روی صفحه پلیت ها اجرا می شوند. برای محکم و استوارتر شدن آلاچیق، تا 4 صفحه پلیت می توان استفاده کرد. اما اگر شکل ظاهری آلاچیق بصورت دایره ای یا استوانه ای است، حتما از 3 صفحه پلیت استفاده می شود. پس از اجرای آهن آلات سازه، سقف سازه بوسیله جوش محکم می شود.

معمولا کف آلاچیق با کمی ارتفاع و اختلاف با سطح اولیه اجرا می شود. این کار با جوش دادن آهن آلات نیز قابل انجام است. این کار به این دلیل انجام می شود که در شرایط بارانی، کف آلاچیق از آسیب در امان مانده و همیشه خشک باقی بماند.

معمولا در ساخت آلاچیق ویلا، از مواد سبک نیز می توان استفاده کرد. برای این کار، از چوب ترموود استفاده می شود که هم سبک بوده و هم ضدآب است. این چوب در میان آهن آلات قرار گرفته روی صفحه پلیت قرار می گیرد.

عایق بندی سقف

یکی از نکاتی که در هنگام طراحی آلاچیق توسط تیم تیوان درنظر گرفته می شود، عایق بندی سقف آلاچیق است. عایق بندی سقف آلاچیق، سبب افزایش طول عمر آلاچیق خواهد شد. این عایق بندی، امکان استفاده از آن را در شرایط جوی مختلف فراهم می کند. می توان آهن آلات آلاچیق را بصورت مخروطی شکل اجرا نمود. با این کار، استحکام سقف آلاچیق و همچنین، عایق بندی بهتری انجام می شود.

نکات طراحی دیواره های آلاچیق

در طراحی دیواره های آلاچیق ویلا می توان از چوب های سبک مانند چوب ترموود استفاده کرد. این چوب قابلیت رنگ پذیری مناسبی دارد. البته بدلیل اینکه امکان پوسیدگی چوب وجود دارد، ممکن است مجبور شوید هر چند سال یکبار آنها را تعویض نمایید.

روش دیگر به منظور اجرای دیواره های آلاچیق، استفاده از سیمان و رابیتس است. برای این کار، رابیتس در عرض آلاچیق چرخانده شده و روی آن با سیمان پوشانده می شود. همچنین، می توان شکل های مختلفی را روی دیواره های سیمانی اجرا کرد. علاوه براین، طرح های طبیعی چوب نیز بر روی این دیواره ها قابل اجرا است.

برای ایجاد جذابیت بیشتر، می توان دیواره ها را شبیه به طرح های طبیعی آماده کرد. بدین منظور می توان از سنگ های تراورتن استفاده کرد و دیوارهای کوتاه دور آلاچیق اجرا کرد. البته این روش زمان بیشتری را صرف می کند اما استحکام بیشتر را برای آلاچیق ویلا به همراه دارد. استفاده از متریال های آجر نیز گزینه مناسبی برای دیواره های بیرونی بعنوان نمای آلاچیق پیشنهاد می شود. بدین منظور، از آجرهای مخصوص نما روی دیواره ها استفاده می شود.

برای دیدن تمامی پروژه ها اینجا را کلیک کنید.

مشخصات پروژه:

نوع سازه : فولاد 37 stپوشش سازه : رنگ الکترواستاتیک کوره ای
نوع اتصالات : فولاد 37 stپوشش اتصالات : گالوانیزه گرم
نوع کابل : استرند 8 میلیمتر روکشداربرند پارچه : دیکسون فرانسه
سال ساخت : آبان 1398مکان : زیبادشت کرج
کاربری : آلاچیق پارچه ایمتراژ : 25 مترمربع
مدت زمان طراحی ساخت و اجرا : 30 روزکاریعمر مفید : 20+ ساخت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *