محصولات پیش مهندسی تیوان

در سال های اخیر، سازه و سایبان پارچه ای محبوبیت زیادی در میان معماران پیدا کرده است. در این مقاله به بررسی مزایای سایبان پارچه ای، آلاچیق و انواع آن و همچنین کاربرد آنها می پردازیم. همچنین، اطلاعات جامعی درمورد خدمات پس از فروش، قیمت و سفارش این سازه ها در شرکت مهندسی تیوان به شما عزیزان ارائه می شود.

مزایای سایبان پارچه ای نسبت به سازه های مشابه

یکی از مهمترین دلایل روی آوردن معماران به سازه و سایبان پارچه ای، وجود مزایای بی نظیر آن نسبت به سایر سازه ها است. مهمترین مزایای سایبان های پارچه ای را می توان به شرح زیر نام برد:

 • انعطاف در طراحی
 • هزینه راه اندازی اولیه پایین نسبت به سایر سازه ها
 • عمر و دوام بالا
 • تنوع رنگ و قابلیت نورپردازی
 • عدم تغییر رنگ در اثر تابش نور خورشید
 • سرعت بالای ساخت و نصب
 • قابل استفاده در تمامی شرایط آب و هوایی
 • امکان هدایت آب باران
 • قابلیت چاپ روی پارچه

که در ادامه، به بررسی دقیق تر تعدادی از مزایای سایبان پارچه ای می پردازیم.

سایبان پارکینگ پارچه ای در حیاط ویلا محمدشهر کرج

انعطاف در طراحی

سازه پارچه ای را می توان بگونه ای ساخت که در یک محیط طراحی و اجرا شده و سپس آن را باز کرده و در محیط دیگری استفاده کرد. این ویژگی سبب افزایش عمر سازه و قابلیت کاربردی آن می شود. بدلیل این قابلیت سازه های پارچه ای، کاربردهای زیادی در سایبان حیاط و پارکینگ ها دارد.

هزینه پایین سایبان پارچه ای

برای طراحی و اجرای سایبان پارچه ای از المان های کم وزن و ازپیش ساخته شده استفاده می شود. این نوع طراحی سبب کاهش هزینه های حمل و نقل اجزا، فلزکاری و جوشکاری و کاهش زمان اجرا در کارگاه ها می شود. تمامی این موارد منجر به کاهش هزینه های اجرای پروژه می گردد.

سایبان ماشین در حیاط خانه فرم آرک

دوام و ماندگاری بالا

سازه های پارچه ای دارای دوام و ماندگاری بالایی هستند. استفاده از این سازه بعنوان سایبان و آلاچیق بسته به جنس پارچه، بین 15 الی 30 سال دوام و ماندگاری به همراه دارد. میزان عمر به پارامترهایی مانند کشیدگی، دوام و مقاومت کششی بستگی دارد که در طراحی درنظر گرفته می شوند.

سایر اقدامات جانبی مانند روکش زدن، لاک زدن و لعاب روی پارچه، ویژگی هایی جدیدی را به سایبان پارچه ای می افزاید. ویژگی هایی همچون ضد حریق، جذب اشعه UV خورشید، ثبات رنگ و خاصیت خودتمیز کنندگی، ازجمله این موارد هستند. چنین سازه پارچه ای حتی پس از سالها قرارگیری در معرض بادهای شدید و تغییرات آب و هوایی، به شکل اولیه خود باقی می ماند.

آلاچیق چادری و سایبان حیاط در ویلا در کرج

قابلیت نورپردازی

در سایبان چادری انتقال نور بصورت طبیعی رخ می دهد. این ویژگی منحصر بفرد پارچه های کششی سبب می شود سازه پارچه ای طراحی شده در فضای باز، حس مشابه با فضای داخلی را تداعی کند. زیرا این سازه، نور طبیعی خورشید را برای محدوده زیر سازه ایجاد می کند. چنین ویژگی درنهایت منجر به کاهش هزینه های ایجاد روشنایی محوطه های بزرگ می گردد.

کاربری سایبان های پارچه ای

از سایبان های پارچه ای برای کاربردهای مختلف استفاده می شود. برخی از مهمترین کاربری های سازه های پارچه ای به شرح زیر هستند:

 • سایبان های شهری
 • پارکینگ ماشین ها
 • سایبان استخر
 • نمایشگاه و غرفه های نمایشگاهی
 • مراکز تجاری و خرید
 • سایبان ورودی اماکن
 • پوشش پیاده روها
 • روشن سازی و نورپردازی فضاهای مختلف
 • کاربردهای هنری و مجسمه سازی
 • جداسازی فضاهای داخلی

سایبان کنار استخر در ویلا در کردان کرج

سایبان پارکینگ حیاط آبعلی تهران

سایبان چادری در ویلا در فشم تهران

سایبان ماشین در حیاط خانه فشم تهران

عمر سایبان های پارچه ای

همانگونه که در مزایای سایبان پارچه ای ذکر شد، این سازه ها عمر بیشتری نسبت به سایز سازه های سایبان و آلاچیق دارند. میزان دقیق طول عمر سایبان پارچه ای به نوع پارچه نیز وابسته است و طیف وسیعی از انواع پارچه سایبان وجود دارد. اما بطور کلی می توان عمر آنها را بین 15 سال تا 30 سال دانست. امروزه بسیاری از سازه های جدید برای مدت زمانی بیش از 20 سال طراحی می شوند.

خدمات پس از فروش سایبان پارچه ای

شرکت مهندسی تیوان در زمینه طراحی و اجرای انواع سایبان و آلاچیق، خدمات مختلفی ارائه می دهد. علاوه براین، خدمات پس از فروش بسیاری را در زمینه سایبان های پارچه ای برای شما درنظر گرفته ایم که در این قسمت آنها را بیان می کنیم.

تعمیر سازه پارچه ای

سازه های پارچه ای معمولا قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارند. هرچند این سازه ها از مواد باکیفیت ساخته شده اند اما درمقابل اشیای تیز آسیب پذیری زیادی دارند. اما جای نگرانی نیست، زیرا تعمیر و نگهداری این سازه ها نیز نسبت به سایر سازه ها راحت تر است.

تعویض سازه و سایبان پارچه ای

ازجمله مزایای سازه های پارچه ای، قابلیت تعویض آنها درصورت بروز مشکل یا تغییر کاربری سازه است. هزینه لازم برای تعویض این سازه ها نسبت به سازه های دیگر بسیارکمتر است.

فرایند تعویض فرایندی تخصصی است و قبل از ایجاد تغییرات در سازه باید طراحی بعدی توسط کارشناسان بدقت بررسی گردد. پس از بررسی ها و انجام محاسبات معماری و مهندسی، اقدامات مربوط به تعویض سایبان پارچه ای انجام می شود.

شستشوی سازه ها

برای شستشوی هر پارچه با روکش خاص، از روش های خاصی برای شستشو استفاده می شود. اما بصورت کلی، از برس های بلند، آب صابون یا شستشوی تحت فشار برای شستشوی سازه پارچه ای استفاده می شود.

نورپردازی

یکی از بخش های مهم طراحی سازه پارچه ای، نورپردازی مناسب آن است. نورپردازی ممکن است برای محیط داخلی یا محیط خارجی انجام شود که هریک از اینها نیازمند توجه به نکات مختص خود است. تمامی نکات لازم در طراحی نورپردازی در سازه های پارچه ای توسط گروه مهندسی تیوان درنظر گرفته می شود.

رگلاژ سازه و سایبان پارچه ای

نصب اغلب سازه های پارچه ای به روشی یکسان و با پیروی از دستورالعمل هایی ثابت انجام می شود. برای مقاوم ساختن این سازه ها درمقابل تکانه های خارجی همچون بادهای شدید، مهاربندهای خارجی بکار می رود. همچنین، پایداری جانبی ایجاد شده برای قوس های ایجاد شده در این سازه ها، اهمیت فراوانی دارد.

اتصالات در سازه های پارچه ای

سایبان پارچه ای در مجتم اسمان هشتم در کرج

صفر تا صد مراحل طراحی و اجرا سایبان پارچه ای

صفر تا صد مراحل طراحی و اجرای سایبان پارچه ای با دقت تمام توسط گروه مهندسی تیوان انجام می شود. ابتدا جلسه ای با کارفرما برگزار می شود و طرح های مختلف بررسی می گردد. پس از تایید طرح نهایی ساخت و اجرا با بهترین کیفیت، مراحل اجرای پروژه آغاز می گردد.

پیش از اجرا و نصب سایبان پارچه ای، شرایط مختلفی توسط گروه بررسی می شود که در روند اجرا تاثیرگذار هستند. پس از بررسی شرایط راه اندازی سایبان، مدت زمان طراحی و احرای سایبان چادری برآورد می شود. در مرحله بعدی، نحوه چیدمان قطعات و اتصالات بررسی می گردد. درطول مراحل انجام پروژه، تمامی احتیاط های لازم درنظر گرفته می شود.

ساخت سازه های پارچه ای گروه مهندسی تیوان

کارخانه ساخت گروه مهندسی تیوان در تهران

مهندسان بخش ساخت گروه مهندسی تیوان در تهران

رنگ کوره ای سازه های پارچه ای در کارخانه گروه مهندسی تیوان

محاسبه قیمت سایبان پارچه ای

همانگونه که در مزایای سایبان و سازه پارچه ای گفته شد، قیمت این سازه نسبت به سایر سایبان ها مقرون به صرفه تر است. همچنین بدلیل تنوعی که سایبان چادری دارد، معماران و طراحان، طراحی های خلاقانه تری را به کمک آن اجرا می کنند. مهمترین عامل در محاسبه قیمت سایبان پارچه ای، کیفیت مواد مورداستفاده در سازه چادری است. طرح های مختلف با قیمت های متفاوتی به کارفرما پیشنهاد می شود و او می تواند باتوجه به بودجه موردنظر، یکی از آنها را انتخاب کند.

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت سازه پارچه ای، میزان سفارشی بودن آن است. برخی سازه های کششی سفارشی و برخی دیگر، سازه های چادری ازپیش طراحی شده و استاندارد هستند. عوامل زیادی در قیمت نهایی هریک از اینها تاثیرگذار است. اما بطورکلی، سازه های پیش طراحی شده ارزان تر هستند.

آلاچیق چادری در حیاط خانه زیبادشت کرج

آلاچیق چادری در تالار شکوفه تهران

سایبان بام فضایی زیبا برای نشیمن در تهران

سایبان پارچه ای بام در ساختمان آرادچوب در نیاوران تهران

نحوه سفارش سایبان پارچه ای

انواع مختلف سایبان پارچه ای در بازار موجود است که مهمترین آنها عبارتند از:

 • سایبان پارکینگ و سایبان ماشین
 • سایبان حیاط و سایبان ورودی
 • سایبان استخر و سایبان بام
 • سایبان روف گاردن و سایبان پنت هوس
 • آلاچیق ویلا و سایبان آلاچیق
 • آلاچیق مدرن و آلاچیق چادری

تمامی موارد فوق توسط گروه مهندسی تیوان طراحی و اجرا می گردد. برای سفارش سایبان پارچه ای برای انواع محیط ها می توانید با ما درتماس باشید. به منظور دریافت مشاوره راه اندازی بهترین سایبان می توانید سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید. ما همواره برای پاسخگویی و مشارکت در پروژه های شما آمادگی لازم را داریم.

Black Friday%
سوالی دارید؟ در خدمتتون هستم