اگر بخواهیم سازه های چادری را نسبت به سنتی آن مقایسه کنیم، می بینید که این سازه ها هم زیباتر بوده و هم باعث شده اند که از لحاظ هزینه صرفه جویی زیادی در اجرای کار شود و همچنین زمان کمتری هم می برند. در حقیقت میتوان گفت که این سازه ها دست متخصصان این امر را برای ایجاد آثاری زیبا و خارق العاده باز نگه می دارد.

سازه های پارچه ای را می توان برای سایبان رستوران، استخرها، سالن ورزشی و انواع مختلف فضاهای بیرون ساختمان ها و همینطور سقف پیاده روها به کار برد. دقت کنید که اگر سازه های چادری را به خوبی و با دقت نصب کنید می توانید از مزایای شگفت انگیزش بهره کامل ببرید. از دیگر مزیت این سازه ها نسبت به سازه های مشابه باید سبک وزن بودن آنها را یادآور شد.

سبکی سازه های کششی با در نظر گرفتن نیاز کمی که به سازه های فولادی دارد، می تواند به خوبی منطقه ای وسیع را پوشش دهد. همچنین رنگ و طرح های متعدد در پارچه، تنوع بسیار بالا، نگهداری و تعمیر کم، دوام عالی و نصب ساده، روشنایی و انعکاس نور طبیعی در سایبان پارچه ای و کارایی بسیار خوب در ایجاد طاق های برجسته از مزیت های فوق العاده سازه های چادری هستند.

سایبان رستوران محصول سفارشی گروه مهندسی تیوان

کاربری سازه های چادری

اگر نتایج حاصله از پروژه ای بخواهد به طرز موفقیت آمیزی پیش برود، باید فضایی دقیق در جهت آسایش و راحتی استفاده کنندگان سازه های چادری از خود ارائه دهد. سازه های پارچه ای یا همان سایبان پارچه ای مورد نظر اگر به خوبی طراحی شده باشند، در هر موقع از سال که باشیم باید سایه ای دلپذیر و خوشایند برای آرامش کاربران خود ایجاد کند.

همینطور نور تابیده شده از خورشید را به خوبی در اطراف محیط انعکاس داده، جلوه زیباتری به محیط خواهد داد. وقتی نور به خوبی در محیط منعکس شد، مرحله بعدی برای بررسی سازه این است که یک سازه پارچه ای با کیفیت باید گردو غبار حاصله از محیط اطراف، سروصدا، باد شدید و حتی در باران و برف هم از محیطی که زیر سازه های کششی قرار گرفته اند به خوبی محافظت کند.

در ادامه قصد داریم به 5 نکته از کاربردهای متنوع سازه های پارچه ای در فضاهای باز بپردازیم و شما را درانتخاب بهترین سازه های چادری کمک کنیم. این نکات مورد نظر عبارتند از:

  • بهتر است از سازه ی سایه دار که انعطاف پذیری قابل قبولی دارد استفاده کنید.
  • سازه های کششی سایه ساز باید در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف استقامت بالایی داشته، بسیار محکم باشند.
  • این سازه ها باید به خوبی مکان های مورد نظر را پشتیبانی و نقطه اتصال خود را تحت پوشش قرار دهند.
  • باید ارتفاع در سازه های سفارشی بسته به مکان مورد نظر رعایت شود طوری که برای مکان های صمیمی و خودمانی ارتفاعی کمتر و برای فضاهای رسمی و گسترده ارتفاعش بیشتر باشد.
  • توجه کنید جنس سازه های پارچه ای از پارچه های با کیفیت و در اشکال گوناگون طراحی شده باشند.

سایبان پارچه ای پنت هاوس در دماوند تهران

عمر مفید سازه های چادری

سازه های پارچه ای در دسته سازه های مهندسی قرار گرفته اند. از این رو، سازه های چادری و کششی برطبق آئین نامه های بارگذاری ساختمانی ایران و آئین نامه های طراحی اروپا طراحی می شوند.

عمر مفید سازه های چادری و کششی به نوع پارچه مورداستفاده بستگی دارد. معمولا عمر سازه چادری ساخته شده با پارچه های PVC بین 25 تا 30 سال است. عمر مفید سازه های ساخته شده با PTFE بین 40 تا 45 سال است.

متاسفانه برخی شرکت از پارچه های PVC با کیفیت پایین برای کاهش هزینه ها استفاده می کنند. استفاده از پارچه های باکیفیت پایین سبب می شود عمر سازه کاهش یابد و نتوان شبیه سازه مهندسی مناسبی را طراحی کرد. اگر در انتخاب سازه چادری و کششی به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید می توانید از کارشناسان گروه مهندسی تیوان مشاوره دریافت کنید.

سایبان پارکینگ و سایبان ماشین در حیاط خانه در محمدشهر کرج

صفر تا صد مراحل طراحی و اجرا سازه های چادری

گروه مهندسی تیوان صفر تا صد مراحل طراحی و اجرای سایبان پارچه ای را با دقت و تجربه کافی انجام می دهد. بدین منطور، ابتدا جلسه ای با کارفرما برگزار می شود و طرح های مختلف به او ارائه می گردد. پس از تایید طرح نهایی ساخت و اجرا با بهترین کیفیت، مراحل اجرای پروژه توسط تیم تیوان آغاز می شود.

ساخت سازه های پارچه ای گروه مهندسی تیوان

ساخت بزرگترین سازه های چادری در ایران

ساخت سازه های پارچه ای

سازه های پارچه ای و اتصالات آنها

خدمات پس از فروش سازه های چادری

همچون سایر سازه های ساختمانی که نیاز به خدمات مختلفی دارد، سازه های چادری نیز از این امر مستثنی نیست. خدمات پس از فروش برای سازه های چادری شامل سایبان چادری، سازه کششی و سایر موارد از سوی گروه تیوان ارائه می گردد.

شستشوی سازه های کابلی و سازه های پارچه ای

هر غشاء در سازه ها نیاز به روشهای خاصی برای شستشو دارد. معمولا برای شستشوی سازه های پارچه ای و سازه های کششی از برس های بلند، آب صابون و شستشوی تحت فشار استفاده می شود.

ممکن است ابعاد سازه بزرگ باشد و برای شستشو از بالابرهایی برای راحتی کار استفاده شود. برای سازه های کابلی و کششی چند طبقه از داربست های نیمه دائم استفاده می شود. همچنین، در تمامی موارد نام برده از پرسنل باتجربه و آموزش دیده استفاده می شود.

برای پروژه هایی که از پارچه های pvc بکار رفته است، شستشوی سالانه توصیه می شود، زیرا عمر این پارچه ها با این کار افزایش می یابد. اگر در پروژه خاصی دسترسی به نظافت محدود یا حتی غیرممکن است، باید پارچه های PTFE استفاده شود. به همین دلیل، توصیه می شود پیش از شروع پروژه های مربوط سازه ها و سایبان، از گروه مهندسی تیوان مشاوره دریافت کنید.

نورپردازی سازه

یکی از مهمترین بخش ها در طراحی سازه های چادری و پارچه ای، استفاده از نورپردازی مناسب است. نورپردازی توسط تیوان با بررسی محل پروژه بسته به اینکه محیط داخلی یا محیط خارجی است به بهترین شکل ممکن انجام می شود. همچنین یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در نورپردازی، استفاده از LED ها است.

سایبان چادری در دماوند با طرحی سفارشی و خاص

سایبان پارچه ای حیاط نمونه ای از سازه های سفارشی در سازه های چادری

تعمیر سازه های چادری و کششی

هر سازه ای با هر متریالی ممکن است پس از چندین سال استفاده، به خدمات تعمیر نیاز داشته باشد. سازه های چادری نیز اینگونه هستند. اما برخی تصور می کنند که سازه های چادری را نمی توان تعمیر کرد. درصورتی که این سازه ها به دلیل انعطاف پذیری بالای خود، امکان بازطراحی و تعمیر و نگهداری بسیار بهتری نسبت به سایر سازه ها ایجاد می کنند.

متریال اولیه این سازه ها معمولا کیفیت بالایی دارند اما با این حال، این سازه ها در مقابل اشیای تیز حساسیت بسیار بالایی داشته و امکان پارگی در آنها وجود داشته باشد. پارگی های کوچک معمولا با وصله های ساده ترمیم می شود. پارگی های وسیع معمولا با جوشکاری هوای داغ پرتابل انجام می شود.

بنابراین تا جای ممکن بهتر است از بروز هرگونه پارگی در سازه پیشگیری شود. سازه های چادری و پارچه ای را بهتر است در موقعیت مکانی قرار داد که امکان پارگی به حداقل ممکن برسد. با این کار، از ایجاد هزینه های اضافی بعدی پیشگیری می شود. بنابراین توصیه می شود پیش از طراحی و اجرای پروژه های سازه های پارچه ای خود با ما تماس بگیرید.

تعویض سازه چادری

سازه های چادری یکی از سازه های منعطفی هستند که براحتی می توان آنها را تعویض نموده یا تغییر کاربری داد. همچنین این سازه ها را می توان با صرف هزینه های بسیاری کمتری نسبت به سایر سازه ها تعویض کرد.

فرایند تعویض سازه های چادری کاملا تخصصی است و باید توسط متخصصین این کار انجام شود. متخصصین گروه مهندسی تیوان پیش از دخل و تغییر در سازه ابتدا بررسی های لازم را انجام می دهند. سپس محاسبات معماری و مهندسی و اقدامات لازم برای تعویض انجام می شود.

برخی تصور می کنند درصورت تعویض سازه و سایبان پارچه ای، پارچه ها و اجرای قدیمی را نمی توان استفاده کرد و باید آنها را دور ریخت. اما از مزیت این سازه ها این است که براحتی می توان از پایه ها، پارچه و سایر تجهیزات بکار رفته استفاده است. البته باید سازه بگونه ای ساخته شده باشد که قابل توسعه بوده و بتوان تجهیزات بکار رفته را توسعه داده و مجددا استفاده کرد.

سازه های چادری در طرحی متفاوت

سایبان پارچه ای پارکینگ در تهران

سازه چادری با فرم اینورس در ایران

طراحی ساره های پارچه ای با فرمی متفاوت و خاص

نحوه سفارش انواع سازه های چادری

برای سفارش انواع سازه های چادری و کششی و پارچه ای و سازه های سفارشی موردنظر خود می توانید به توسط گروه مهندسی تیوان اعتماد کنید. گروه تیوان با تکیه بر دانش و تجربه کافی، آمادگی لازم برای طراحی و پیاده سازی انواع سایبان و سازه برای انواع محیط ها را دارد. به منظور دریافت مشاوره راه اندازی بهترین سایبان می توانید سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید. ما همواره برای پاسخگویی و مشارکت در پروژه های شما آمادگی لازم را داریم.

محاسبه قیمت سازه های چادری

سازه های چادری تنوع بالایی دارد و معماران و طراحان، طرح های متنوعی را به کمک آنها پیاده سازی می کنند. بنابراین قیمت نهایی بستگی به کیفیت سازه چادری دارد. طرح های مختلف با قیمت های متفاوتی به کارفرما پیشنهاد می شود و او می تواند باتوجه به بودجه موردنظر، یکی از آنها را انتخاب کند.

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت سازه پارچه ای، میزان سفارشی بودن آن است. برخی سازه های کششی سفارشی و برخی دیگر، سازه های چادری ازپیش طراحی شده و استاندارد هستند. معمولا سازه های پیش طراحی شده و آماده ارزان تر هستند.

برای اطلاع از قیمت و نحوه سفارش محصولات با گروه مهندسی تیوان تماس بگیرید.