نورپردازی و زیبایی سازه های چادری

جنس عالی پارچه های بکار رفته در سازه های چادری، قابلیت پخش نور و امکان نورپردازی در این سازه ها را فراهم ساخته است. نورپردازی در سازه های چادری سبب ایجاد دکوراسیون های داخلی و خارج از ساختمان بسیار زیبا شده است. نورپردازی معمولا بخشی از روند طراحی کلی ساختار پارچه ای درنظر گرفته می شود.

نورپردازی در این سازه ها به شکلی هنرمندانه انجام می شود که نه تنها خللی در شکل ظاهری آن ایجاد نکرده، بلکه زیبایی آن را افزایش می دهد. نورپردازی سازه های پارچه ای یکی از خدماتی است که شرکت سازه های چادری تیوان ارائه می دهد که زیبایی این سازه ها را بخصوص در شب افزایش می دهد. در ادامه این مقاله، با جزئیات مهمی درمورد این خدمات آشنا می شوید.

نورپردازی و زیبایی سازه چادری در ایران

نورپردازی و زیبایی سازه های چادری

در سازه های چادری با داشتن قابلیت پخش نور، نورپردازی سبب افزایش زیبایی و جلب توجه این پروژه ها می شود. ازجمله مکان هایی که نورپردازی اهمیت زیادی داشته و سبب جلوه و زیبایی بیشتر سازه های چادری شده است می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • سقف های پارچه ای در کافی شاپ ها
 • غرفه های سازه پارچه ای
 • سایبان پارکینگ ها

با روش های مختلفی می توان نورپردازی انواع سایبان را تامین کرد. انجام بهترین نورپردازی بستگی به این دارد که برای کاربرد داخلی یا خارجی سازه چادری انجام شود. برای پیاده سازی نورپردازی مناسب محیط خود می توانید از متخصصین ما مشورت بگیرید تا گزینه مناسبی برای نورپردازی سازه چادری شما پیشنهاد دهند.

زیبایی سازه پارچه ای در تهران

نورپردازی سازه های چادری در شب

امروزه امکان نورپردازی سازه ها بر روی تمامی مواد پارچه کششی PTFE، پارچه های ETFE و PVC شیشه ای فراهم شده است. نورپردازی سازه های چادری در شب می تواند مزایای زیر را به همراه داشته باشد:

 • جلب توجه برای مردم در شب و هدایت آنها
 • نمایش لوگوی دلخواه شما
 • ایجاد تغییرات تاثیرگذار در محیط
 • افزایش امنیت محیط
 • تامین روشنایی موردنیاز برای دید در شب

نورپردازی سازه های کششی

خدمات نامحدود نورپردازی

خدمات زیادی را می توان در قالب نورپردازی سازه های چادری ارائه داد. با بکارگیری خلاقیت در نورپردازی می توان هم نور کافی به منظور دید در شب فراهم  نمود و هم زیبایی خاصی به محیط می بخشد. انواع خدمات  نورپردازی را بصورت عالی و قابلیت اجرای راحت می توان روی سازه های چادری و کششی پیاده سازی کرد.

یکی  از بهترین منابع نوری که درحال حاضر برای نورپردازی سازه های پارچه ای استفاده می شود، ال ای دی ها هستند. از مزایای این سیستم نورپردازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روشنایی بالا
 • مصرف پایین
 • تولید حرارت کمتر
 • امکان تغییر رنگ روشنایی
 • پخش نور منحصربفرد در ترکیب با پارچه کششی

گزینه های مختلفی معمولا توسط متخصصین ما پیشنهاد می شود که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • نورپردازی مستقیم برای فضاهای داخلی
 • نورپردازی به سمت بالا در فضای باز برای سایبان های پارچه ای
 • نورپردازی سازه های چادری در شب با LED
 • نورپردازی از پشت یا Back lighting
 • نورپردازی از جلو یا Front lighting

که در ادامه این مقاله، برخی از گزینه های ذکر شده، بررسی می گردد.

نورپردازی

نورپردازی سازه های پارچه ای با LED

همانطور که پیش تر گفته شد، استفاده از ال ای دی یکی از روش های رایج برای نورپردازی در سال های اخیر است. LED ویژگی های خاصی را ایجاد می کند و روش پیاده سازی و کار با آن بسیار راحت است. ازآنجایی که LED ها قابلیت تغییر رنگ دارند، پارچه های بکار رفته در این سایبان ها سفید رنگ هستند. این کار سبب می شود ترکیب رنگ های چشم نواز و زیبایی برای این سازه های پارچه ای ایجاد شود.

به دلیل اینکه لامپ های ال ای دی کوچک هستند، می توان آنها را براحتی در سایبان های چادری مخفی کرد. استفاده از این نوع نورپردازی در سازه های پارچه ای تاثیر منفی بر روی زیبایی چادری نخواهد داشت و بلکه زیبایی آن را افزایش می دهد.

نورپردازی مخفی در سازه های چادری

یکی از گزینه های نورپردازی سازه های چادری، نورپردازی از پشت است. این گزینه در سایبان های پارچه ای سبب مخفی بودن منبع نور در این سایبان ها می شود. اغلب در نمایشگاه ها از این نورپردازی استفاده می شود.

در این شیوه نورپردازی، علاوه بر معماری منحصربفرد و جذاب سازه کششی، سبب نمایان شدن زیبایی خاصی در سازه می شود. تنها نکته مهم در این روش نورپردازی این است که باید مراقب بود که لکه نورانی توسط منبع نور روی پاریچه ایجاد نشود.

نورپردازی و زیبایی سازه چادری در ایران

نورپردازی از جلو یا Front lighting

نورپردازی سازه های کششی از جلو یکی از روش های عالی است که برای این نوع سایبان های پیاده سازی می شود. در این روش، بدلیل ایجاد قوس های قائم بر هم در این سازه ها، تاثیر و زیبایی نورپردازی افزایش خواهد یافت.

با روش نورپردازی مستقیم، قوس های زیبا و بیرون زدگی های سازه پارچه ای بیشتر نمایان می شود. همچنین عظمت و استحکام سازه بیشتر به چشم می آید.

نورپردازی سازه های کششی

روند طراحی و راه اندازی نورپردازی

شرکت آلاچیق و سازه های چادری تیوان، در بسیاری از پروژه های طراحی و راه اندازی سازه پارچه ای، بعنوان مشاور، طراح و مجری نورپردازی نیز فعالیت دارد. این شرکت، پروژه های متعددی در زمینه طراحی و نورپردازی سازه های چادری و کششی انجام داده است. هدف ما این است که بتوانیم جلوه های زیبایی نورپردازی را در سازه های چادری شما پیاده سازی کنیم.

سازه های پارچه ای تیوان می تواند نورپردازی مناسبی را برای انواع سازه های شما در هر اندازه بودجه طراحی و پیاده سازی کند. ابتدا سعی کنید به آنچه که مایل به انجام آن هستید فکر کرده و برای آن برنامه ریزی کنید.

با طراحی نورپردازی مناسب در محیط های داخلی یا خارجی خود میتوانید میهمانان یا افراد حاضر در محیط خود را تحت تاثیر قرار دهید. کافیست این نورپردازی از همان مراحل اولیه، به شیوه ای اصولی و صحیح انجام گیرد. می توانید افق های محیط اطراف خود را با نورپردازی در فضای باز گسترش دهید. با نورپردازی صحیح، احساس راحتی و آرامش بیشتری در محیط ایجاد می شود. برای دریافت مشاوره بیشتر در این زمینه با ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *